Президент України Володимир Зеленський підписав закон про оптимізацію роботи центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, що надаються в електронні формі.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

“Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі” № 943-ІХ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Закон спрямований на оптимізацію мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг, удосконалення доступу до адміністративних послуг в електронній формі та розв’язання проблем у сфері надання таких послуг. Документом запроваджується моніторинг якості надання адміністративних послуг

“Закон передбачає, що ЦНАПи можуть мати власні найменування та символіку. Окремо від найменування та символіки центри матимуть право використовувати позначення “Центр Дії”. Також створюється Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що дасть змогу збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов’язкового відвідування ЦНАПів”, – додали в ОП.

Нагадаємо, Верховна Рада України 3 листопада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до законодавства щодо функціонування Центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі.

Також, орендарі державного або комунального майна, діяльність яких потрапила під заборону через карантин, будуть звільнені від орендних платежів на час дії обмежень.

Відповідний законопроект про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період дії карантину (№4429) подав президент України Володимир Зеленський.

Також в документі пропонується продовжувати договори оренди комунального та державного майна для орендарів, діяльність яких була заборонена або обмеження під час карантину, якщо термін такого договору закінчується під час карантину. При цьому термін дії договору продовжується на час карантину і на один місяць з дня його завершення.

При цьому пункт, що забороняє проведення планових перевірок в сфері господарської діяльності органами держконтролю, виключається з документа.