На Житомирщині місцевий селянин прихистив у себе вдома злочинця, який вийшов на волю за «законом Савченко», а той застрелив його 25-річного сина. Обвинувачений зі слідством не співпрацював і навіть досі не визнає своєї вини, повідомляє Корупція Інфо

«У цього чоловіка не було житла, він попросився до мене. І тепер така вдячність. За моє добро мене і наказали», – каже батько вбитого Андрій.

Коли вбитий Ігор лежав біля будинку застрелений, його менший брат – Максим – боровся з убивцею, вихопивши карабін із машини, на якій злочинець збирався тікати.

«Я відкриваю двері автомобіля і бачу, що там лежить карабін. Я прицілився в убивцю і наказав виходити з машини. Коли він не послухався, я вистрелив у повітря і тоді він вийшов, відбіг на дорогу. Я вистрелив ще раз, наказав йому стояти і пригрозив, що стрілятиму в нього. Якби я не вихватив карабіна першим, то він би убив і мене», – розповідає брат убитого Максим.

Селяни, які збіглися на стрілянину, намагалися наздогнати втікача і вчинити над ним самосуд. Однак від розлюченого натовпу вбивцю врятувала поліція.

«Він кричав, що нікого не вбивав. Ми заламали йому руки і привели додому. В нього з-за пазухи випала чоловіча барсетка і долари», – розповів Микола Костюченко, який наздоганяв злочинця.

Слідство вину злочинця довело. 36-річному Русланові Зіневичу інкримінують одразу кілька злочинів: крадіжка грошей, викрадення зброї, угон машини та умисне вбивство.

«Це особливо тяжкі злочини. Зокрема вчинення повторного умисного вбивства, а також вбивство з корисних мотивів. У ході досудового розслідування було зібрано достатньо доказів», – каже прокурор прокуратури Житомирської області Максим Онищенко.

Натомість обвинувачений зі слідством не співпрацював і жодних показів не надавав. Ба більше – він і досі не вважає себе винним. «Ні, не зізнаюся (у вбивстві людини, – Ред.)», – сказав журналістам «Надзвичайних новин» обвинувачений.

Психіатрична експертиза встановила, що чоловік цілком осудний, тож злочин він скоював холоднокровно і з точним розрахунком. Прокурор, який представляє обвинувачення, проситиме суд про довічне ув'язнення для підсудного. Однак батько вбитого хлопця вважає, що цього замало.

«Якшо його засудять на довічне ув'язнення, то ми будемо платить податки і утримувати таких людей. Нема просто у нас смертної кари», – резюмує батько вбитого.