Служба безпеки України опублікувала аудіозапис з доказом того, що в усуненні ватажка т.зв. "ДНР" Олександра Захарченкао був прямо зацікавлений нинішній в.о. "Глави республіки" Денис Пушилін.

На записі офіційний помічник Пушиліна Олександр Лаврентьєв веде розмови з невстановленими особами, в якій постійно говорить про вирішення "проблеми Захарченка". Бесіда відбулася ще за 2,5 місяці до вбивства ватажка бойовиків – 12 червня в одному з ресторанів турецького міста Анталія.


Аудіозапис підтверджує, що в "ДНР" дійсно готувався т.зв. "Переворот". Водночас Лаврентьєв постійно акцентував увагу, що Захарченко потрібно "прибрати" до вересня, що дозволить змінити главу невизнаної "республіки" без "виборів", яким у результаті став Пушилін. За його словами, з появою нового в.о. "Глави республіки" "проблема Захарченка" буде вирішена.

"А ось уявіть такий момент, що виборів ніяких не буде, а буде просто виконуючий обов'язки. Перемога? Ніякого ажіотажу, ніяких скандалів, все чітко і все всіх влаштовує", – сказав він.

У відповідь співрозмовник сказав: "Ваша ідея зрозуміла: ви забираєте Захара (Захарченка), ставите Пушиліна, "зливаєте" "Ташкента"(т.зв. "міністра доходів і зборів ДНР" Тимофєєва – ред.), Усміряетее їх батальйони, міняєте уряд … ".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня


Нагадаємо, увечері 31 серпня в Донецьку в одному з кафе прогримів потужний вибух, в результаті якого було вбито Захарченка. Загалом постраждали 11 осіб від вибуху, а крім Захарченка загинула ще одна людина: особистий охоронець ватажка бойовиків – 44 річний житель Донецька В'ячеслав Доценко (позивний "Слов'ян"). Читайте всі подробиці ліквідації Захарченка в Донецьку.

Водночас вже не раз в українському суспільстві говорили, що "прибрати" ватажка бойовиків могла сама ж Росія. На користь версії причетності росіян до загибелі Захарченка говорять повідомлення жителів з окупованих територій про те, що напередодні його вбивства в "ДНР" були помічені підозрілі люди. Волонтер Юрій Мисягін розповів про "спецназ РФ" на кордоні і дивні автомобілі представницького класу, які виїхали в РФ без перевірки на КПП, що є нонсенсом.