Збройні Сили України активно взаємодіють з партизанами на території Херсонщини. Особливо ефектною ця співпраця була у Новій Каховці.

Про це 24 каналу розповів радник голови Херсонської обласної військової адміністрації та боєць з тероборони Сергій Хлань. Місцеві партизани постійно надають дані артилерійським підрозділам ЗСУ, які трощать склади боєприпасів, місця розташування техніки, різні інші підсилення тощо.

Буквально нещодавно лише в тимчасово окупованій Новій Каховці горів склад боєприпасів російських загарбників тощо. Така ситуація не поодинока – військові об’єкти загарбників часто горять на Херсонщині.

“3 дні поспіль ми бачили, як наші ЗСУ в координації з партизанами трощили в Новій Каховці розташування техніки та боєкомплекти окупантів, які там детонували… Усе це (успіхи на фронті) в синергії дає впевненість, що незабаром з важким озброєнням ми почнемо визволяти рідну землю”, – наголосив Сергій Хлань.

Жителі Нової Каховки неабияк втішилися від таких “салютів”. Як наголошує пан Хлань, деякі місцеві влаштували собі невелике свято на честь вибухів і підіймали келихи за вигнання окупантів.

Партизани активно “полюють” за колаборантами і окупантами

Українські партизани не дають розслабитися російським окупантам та колаборантам на Херсонщині. Хлань нагадав про нещодавній вибух поблизу автомобіля у Херсоні. Тоді в лікарню потрапив начальник виправної колонії №90 Євген Соболєв, який підтримує росіян.

Ще цікавіша ситуація сталася в одному з місцевих кафе на набережній. За словами Сергія Хланя, троє російських окупантів замовили собі шашличків. Партизани надали їм відмінний сервіс – замість страви вони отримали автоматну чергу. Двох росіян вдалося знищити, ще один – поранений.

Через таку ситуацію і окупанти, і колаборанти не дуже впевнені у своєму становищі. Багато пересуваються лише в броньованих автомобілях, а “найвищі” посіпаки – разом з охороною. Усі розуміють, що можуть так само відправитися в пекло разом з шашличками.

Додамо, що українські військові мають значний успіх на Півдні. Вони відкинули російських загарбників з першої лінії оборони на Херсонщині.

“Наші Збройні Сили викинули окупанта з першої лінії оборони, якою вони так хизувалися начебто вона непохитна”, – каже Сергій Хлань.

Зараз росіяни перебазовуються на другу та третю лінії оборони. Однак українські військові завдають по складах ворога влучних та потужних ударів. Зокрема, ЗСУ тричі поцілили в склади російських боєприпасів у Новій Каховці та біля Софіївки.

Також українські захисники йшли в контрнаступ поблизу Давидового Броду. Проте там нашим воїнам працювати важче, адже ворог закріплюється на узбережжі річки Інгулець.

Хлань наголошує, що українським захисникам допомагали партизани. Останнім часом їхній рух на окупованій Херсонщині пожвавився.

“По всій лінії фронту ми мали переваги протягом 2 тижнів. Це вже також координувалося партизанським рухом”, – зазначає радник голови ОВА.

Хлань каже, що успіхи ЗСУ на Півдні ще не вважаються контрнаступом. Це краще називати тактичними перевагами. Адже для контрнаступу потрібна важка техніка та озброєння. За таких умов вже можна говорити про звільнення окупованих територій Херсонщини.