В Україні мережі автозаправних станцій ОККО і WOG знизили ціни на бензин і дизельне паливо ще на 50 копійок за літр.
Це вже друге зниження роздрібних цін великими операторами після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Водночас на 90 копійок за літр подешевшали всі види палива на станціях Глуско.
В межах 33-65 копійок за літр знизили ціни KLO, Shell, UPG, SOCAR, Chipo, “Автотранс”.
У мережі “Паралель” бензини подешевшали на 70 копійок за літр, ДТ – на 80 копійок за літр.
Раніше експерт на паливному ринку Сергій Куюн заявив, що план президента Володимира Зеленського щодо “зачистки” АЗС від “нелегалів – це хороший сигнал всьому “білому” бізнесу.
“Як засвідчують наші дослідження, майже 50% скрапленого газу в країні продається через нелегальні АЗС або “повз касу”. Закупівля газу на оптовому ринку такими операторами часто відбувається за готівку, що означає участь у схемі “податкових ям”, – додав Куюн.
За його словами, в результаті половина ринку перебуває у тіні, не платить податки, а відповідно пропонує паливо значно дешевше. Це позбавляє заробітку легальних постачальників.
“Президентська команда пообіцяла зібрати 14 січня 2020 року розширену нараду з силовиками щодо боротьби з нелегальним ринком, до того ж не тільки з АЗС, а й з міні-НПЗ. Завдання вкрай складне, оскільки цей бізнес “кришується” в регіонах саме силовиками й місцевою владою”, – резюмував Куюн.
До слова, раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що зниження цін на бензин на тлі зміцнення курсу гривні відбувається повільними темпами, оскільки на паливному ринку низька конкуренція.
“Ціни знижуються, коли на ринку є конкуренція, за нормальних умов. Якщо конкуренція сильніша, то ціни знижуються швидше. Якщо конкуренції немає або вона слабка, то ціни або не знижуються взагалі, або знижуються дуже повільно”, – цитують прем’єр-міністра журналісти.
“У разі з паливом це товар, який дуже сильно прив’язаний до гривні, і зміцнена гривня мала потягти ціни на бензин вниз, безумовно”, – зазначив глава уряду.
За його словами, зараз вартість бензину знижується на 30-80 копійок, проте ціни мають падати значно сильніше.
“За нашими оцінками, вони мають знизитися приблизно на 2 гривні. Фактично, в середньому ціни на бензин в Україні можуть становити приблизно 1 долар, +/- 10 центів, але зазвичай вартість визначає ринок”, – резюмував Гончарук.
Крмі того, Заступниця керівника Офісу президента Юлія Ковалів зазначила, що реальна ціна на пальне відчутно відрізняється від ціни, яку встановлюють компанії відповідно до програм лояльності.
“Така ситуація невластива більшості європейських ринків – коли існують настільки великі програми лояльності. Ми пропонуємо ціну, за якою ви реально продаєте бензин, перекласти на стелу й оптимізувати програми лояльності, тим самим збільшивши конкуренцію на ринку”, – озвучила вона.