В Україні посилили покарання за несплату аліментів. Тим, хто ігнорував виконання батьківських обов'язків більше року, загрожують штрафи від 20 до 50% від суми боргу, їх банківські рахунки заарештують.

Крім того, їх можуть відправити на громадські роботи. Відповідний закон №8296 підписав президент Петро Порошенко. 

Новий закон торкнеться навіть тих українців, які не платили аліменти і знаходяться в місцях позбавлення волі. Так, їх по закону можуть зобов'язати виконувати громадські роботи, а зароблені гроші платити на дитину. Крім того, чиновники, які як мінімум рік ухилялися від сплати аліментів, можуть втратити своє робоче місце.

Також збільшується і розмір мінімальних аліментів – до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (раніше – 50% прожиткового мінімуму)

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
 

Крім цього, закон дає можливість тому з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або тяжкохвора итина, самостійно вирішити питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України для лікування, навчання, відпочинку, якщо другий з батьків не платить аліменти як мінімум 3 місяці . Також ця норма стосується і здорових дітей, якщо аліменти не платять як мінімум 4 місяці.

У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, порушнику загрожують громадські роботи на строк від 240 до 360 годин.