Документ, прийнятий депутатами 3 липня, тепер ще більше захищає права дітей, батьки яких вчасно не забезпечують їх утримання. Там кілька нововведень, передає Корупція.Інфо

 

Якщо раніше злісним вважався аліментник, який має заборгованість більше шести місяців, то тепер цей термін скоротили до трьох місяців. Уже після трьох місяців несплати аліментів суд може засудити боржника до суспільно-корисних робіт на 240 або 360 годин.

Популярне: "Тобто, 18% доходу …": В Україні ввели нові пільги. Хто може скористатися, і що потрібно знати

При повторному порушенні термінів сплати аліментів або при ухиленні від виконання суспільно-корисних робіт документ передбачає адміністративний арешт. Термін – 10 діб. Ну, а якщо боржником і далі продовжує порушувати закон адміністративно, то його можуть притягнути до кримінальної відповідальності – позбавити волі на строк до двох років.

Розробив уряд і систему штрафів за таке порушення закону. Якщо сума заборгованості перевищує суму відповідних платежів за рік, то штраф буде 20 відсотків (від суми заборгованості), за два роки – 30%. Ну, а якщо людина не платить аліменти більше трьох років, то сума боргу збільшиться на 50%.

Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, закон встановлює адміністративну відповідальність та передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі до двох років.