У другому турі виборів президента майже 73% українців з тих, хто визначився і має намір голосувати, готові підтримати шоумена Володимира Зеленського, за його опонента Петра Порошенка готові проголосувати 27% виборців. 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" з 12 до 16 квітня.

При цьому, більше 20% опитаних зазначили, що підуть на вибори, однак ще не визначилися з кандидатом.

За даними дослідження, Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях.

"Також він є лідером серед мешканців Сходу, Півдня та Центру. При цьому на Заході позиції обох кандидатів майже рівні", – повідомили соціологи.

Відзначається, що 62% опитаних вірять, що наступним президентом стане Зеленський, 17% – Порошенко. Ще 22% – не визначилися із відповіддю. Дослідження проводилося серед 3000 респондентів віком від 18 років з 12 до 16 квітня. Похибка репрезентативності дослідження  не більше 1,8%.

Додамо, що Київський міжнародний інститут соціології також провів опитування громадської думки щодо результатів другого туру президентських виборів.

За кандидата у президенти і шоумена Володимира Зеленського у другому турі виборів готові проголосувати 72,2% опитаних українців, які визначилися з вибором і підуть голосувати, а за чинного президента Петра Порошенка – 25,4% респондентів.

Відзначимо, що Суспільний мовник відповідатиме за режисуру та художнє керівництво ефіру дебатів кандидатів у президенти Петра Порошенка та Володимири Зеленського на НСК "Олімпійський" 19 квітня.

Напередодні штаби кандидатів погодилися провести дебати на НСК "Олімпійський" о 19:00 19 квітня, проте не домовилися з питань телевиробництва й організації трансляції. Спочатку кожен штаб наполягав на власному забезпеченні процесу трансляції, не довіряючи медіа-організаціям, пропонованим опонентом.

Сьогодні ж штаби дійшли згоди, що рівність доступу до ефіру кожного кандидата може забезпечити лише Суспільний мовник.

Зураб Аласанія розповів, що Суспільне надасть режисера ефіру, а також оператора-постановника трансляції та творчу групу аби забезпечити рівний доступ кожному кандидату до проявів у цьому ефірі.

Люди, які "натискають на кнопки" й націлюють камери, – надзвичайно важливі, адже глядачі буквально бачать картинку їхніми очима. Суспільний мовник є медіа-компанією, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, а тому може забезпечити незаангажованість висвітлення. Очевидно, це розуміють і самі кандидати,– додав Зураб Аласанія.