Страсна седмиця – останній і найсуворіший тиждень Великого посту. З кожним днем ​​цього періоду пов'язані певні традиції, про які слід знати всім вірянам, передає Корупція.Інфо

Велика середа – один з найважливіших днів Страсного тижня. До цього часу прибирання та сільськогосподарські роботи повинні бути завершені, бо вже в Чистий четвер слід приступити до приготування великодніх страв. Цей процес повинен обов'язково проходити в чистоті і порядку.

Популярне: "Проголосували за відставку Супрун…": Проти "Доктора смерть" можуть відкрити кримінальну справу

Народні прикмети говорять, що у Велику середу сніг наділяється цілющими властивостями. У талу воду додавали торішню четвергову сіль і окропляли цим розчином домашню худобу для захисту від хвороб.

Вважається, що якщо у Велику середу облити себе з ніг до голови талою водою, то весь рік хвороби будуть обходити вас стороною.

З Чистого четверга і до Великодня включно забиратися і виносити сміття заборонено. Тому прибирання завершували у Велику середу. Порушивши цю традицію, ви ризикуєте накликати на свій будинок нещастя.

Згідно з церковними законами, Велика середа – день сухоїдства. Дозволено їсти тільки овочі і фрукти без термічної обробки.

У Велику середу прийнято подавати милостиню і підносити подарунки потребуючим, щоб не піддатися гріху сріблолюбства.

У цей день в храмах здійснюється Таїнство сповіді. Священнослужителі стверджують, що Велика середа – це відповідний день для того, щоб сповідатися і покаятися в гріхах.

На Русі у Велику середу під дах було прийнято класти хліб, сіль і мило. Вважалося, що хліб і сіль наділяються позитивною енергетикою і завдяки цьому стають сильним оберегом для дому та його мешканців. Милом вмивалася вся сім'я, щоб захистити себе від вроків і хвороб.

Підготовка до довгоочікуваного Великодня в самому розпалі, і у Велику середу прийнято прикрашати будинок. Для цього переважно використовували гілочки верби або живі квіти. Крім цього використовуються фарбовані яйця, а також іграшки та статуетки кроликів.