Передвиборча гонка наближається до фінішу. І поки електорат визначається з вибором свого фаворита, соціологи вже беруться прогнозувати ситуацію та визначати кому належатимуть добре обшатовані місця у Парламенті.

Команда "Поборемо корупцію разом" підготувала для вас найсвіжіші дані соціологічних досліджень.

Здебільшого мова йтиме про "щасливу сімку" політичних партії, які мають найвищі шанси перетнути виборчий бар'єр вже цієї неділі!

Зокрема, за даними опитування КМІС, у голосуванні 26 жовтня планують узяти участь 55% опитаних, 24% не відкидають такої можливості (з них радше так – 19%, радше ні – 5%), 20% точно не прийдуть.

За підсумками всіх опитаних віком від 18 років, які проживають на територіях, що контролює Україна, бар'єр у 5% подолали би Блок Петра Порошенка (16,5%), Радикальна партія (7,0%) та "Народний фронт" (5,9%).

Читайте: Новація під кінець виборів або як доведеться відповідати за підкуп виборців

Водночас серед тих, хто планує взяти участь у виборах, розподіл такий: Блок Петра Порошенка (30,4%), Радикальна партія (12,9%), "Народний фронт" (10,8%), "Самопоміч" (8,5%), "Батьківщина" (7,5%), "Опозиційний блок" (5,9%), "Сильна Україна" (5,6%).

Снимок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дослідження проводив із 9-го по 18 жовтня 2014 року Київський міжнародний інститут соціології спільно з Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва". Опитано 2025 респондентів у 110 населених пунктах України, крім Криму.

Цікаво, що у Луганській області опитування проводили тільки на територіях, що їх контролює Україна, у Донецькій області дослідження проводили і на територіях, що їх контролює, і на територіях, що не контролює Україна.

Читайте: За чиїм наказом двірники зривають передвиборні афіші?

Дані щодо рейтингів наведено тільки для територій, які контролює Україна (таких респондентів було 1855).

Статистична похибка вибірки для 1855 респондентів (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,1% — для показників, близьких до 25%, 2,0% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.

Тобто з отрманих даних, зважаючи на невелику похибку, можна сміливо стверджувути про сім нових політичних сил на теренах нової Верховної Ради.

 

Автор: Кай Кіт