мяско

М’ясо є хітом продажу, як на Пасху, так і на травневі свята. Українці після посту готові викласти досить немалу суму, аби традиційно провести свої травневі вихідні. За середньостатистичними даними за цей час люди вживають приблизно 700 гр. м'яса на одну особу. Як не дивно, цінова політика щодо м’яса залишається стабільною. Принаймні, про таке розповіла Аліна Жарко, експерт аграрних ринків.

Вона повідомила, що свинина подорожчала напередодні на 50 коп/кг, а птиця та яловичина – стабільна. Що ж до великої рогатої худоби – ціна в живій вазі зменшується. За кілька днів яловичина знову повернеться до сталої ціни для споживачів.

Напередодні оператори ринку відзначили те, що був досить стриманий попит. За проведеними опитуваннями, близько половини містян витратять на м’ясо стільки ж, скільки і минуло річ, в той час як 40% намагатимуться якимось чином скоротити такі витрати.

Щодо популярних видів м’яса, то тут ситуація така: близько 70% споживачів нададуть перевагу свинині, 41% вважають домінантним курятину і лишень 16% закуплять телятину.

Середня кількість витрат на закупки у містян дещо коливається, проте в середньому становить 296 гривень, тобто на людину це становитиме  65 гривень. Якщо провести паралель з Великодніми святами, то ціни приблизно дорівнюють.

Із закупленого м'яса 74% споживачів використовуватимуть його для шашлику, 21% ж будуть готувати на грилі.

Загалом, експерт розповідає, що у порівнянні з минулим роком ціни піднялися ледь не вдвічі: на 55-61 %. Такий підйом спровокований девальвацією нацвалюти, а також ростом собівартості і підйому витрачених коштів на логістику.

Фізіологічно обґрунтованою нормою споживання м’яса для людини є близько 80 кг за календарний рік. Українці ж дещо не дотягують до норми, споживаючи 54-55 кг. І це за умови переважання м’яса птиці у раціоні, яке перевищує норму. Тим часом інших видів м’яса до норми бракує жителіям України. Це спровоковано невисокими цінами на птицю і непоширеністю культури вживання інших видів, до прикладу, стейків

Джерело: Корупція.інфо