На Луганщині тривають важкі бої. Основні події в регіоні зосереджені на напрямку Сватове – Кремінна. Там є позитивні новини.

Так, біля Сватового формуються перші ознаки оперативного оточення російських окупаційних військ. Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, якщо Збройним Силам вдасться оточити загарбників, то їм нічого не лишиться як тікати зі Сватового.

Втім, лінії оборони росіян фактично відсутні аж до Старобільська. Отже, окупантам доведеться відійти хіба туди.

Якщо це буде втеча такого типу саме до Старобільська, то фактично буде зруйновано оборону від Сватового до Старобільська – це великі території,
– зауважив військово-політичний оглядач.

На його думку, не варто виключати, що до кінця 2022 року цей процес може початися.

Росіяни, тікаючи з правого берега Дніпра, хотіли покращити своє становище. Однак опинилися в ще більш суїцидально-патовій ситуації, тому що лівобережна частина Херсонщини є ще більш відкритою територією.

Так, після звільнення правобережної частини Херсонщини наші бійці змогли більш вдало розмістити ствольну та реактивну артилерію. Отже, ствольною артилерією ЗСУ можуть забезпечувати собі вплив по лінії від Скадовська. А реактивною – навіть до північно-західних локацій тимчасово окупованого півострова Крим.

Ми фактично можемо створювати операційну зону вглиб на 10 – 20 кілометрів лівобережжя,
– пояснив Коваленко.

Тож під постійним прикриттям нашої артилерії ЗСУ можуть здійснювати в цій зоні певні дії. Наразі ця зона формується досить вдало, а результати, ймовірно, ми зможемо побачити наприкінці цього року або в першому кварталі 2023.

У зимовий період для Збройних сил України (ЗСУ) стратегічно важливо підтримувати контрнаступальні дії та вогневий вплив на позиції російських окупантів. Адже замороження, пауза, призупинення бойових дій зіграє на руку російській стороні.

“Оскільки за цей період російська сторона зможе накопичити ресурси, відновити боєздатність підрозділів, які вже у весняний період будуть більш активно використовувати для наступальних операцій проти України”, — заявив Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Коваленко зазначив, що на Донецькому напрямку зберігається висока напруженість, велика інтенсивність боїв на локаціях міст Бахмут, Вугледар та Авдіївка.

“Хоча є великі відмінності між попередніми періодами. Зокрема, в районі Бахмута починає зменшуватися роль підрозділів приватної військової компанії Вагнера за збереження присутності великої кількості підрозділів першого і другого армійського корпусів. До того ж ця роль змінюється все більше в бік використання підрозділів з частково мобілізованими. Це наштовхує на думку про те, що у “Вагнера” не достатній зараз ресурс для компенсації втрат у вигляді зеків, і вони передають поступово цю естафетну паличку вже Міністерству оборони Росії у вигляді підрозділів, сформованих на частково мобілізованому ресурсі, або їх перекинуть на інші напрямки, наприклад, на Авдіївське, як варіант. У будь-якому разі незалежно від зміни місць доданків, скажімо так, сума не змінюється. Вона полягає в тому, що вже понад пів року в напрямку Бахмута в окупантів немає скільки-небудь масштабних досягнень. Вони буквально загрузли в цій локації. Хоча продовжують зберігати досить високу інтенсивність ведення штурмових дій”, — розповів військово-політичний оглядач.

Все ж, на Луганському плацдармі найгарячіші напрямки — Сватове, Кремінна – Рубіжне, агломерація Сєвєродонецьк і Лисичанськ.

Насамперед тут уже йдеться про те, що контрнаступальні дії ведуть саме ЗСУ і формують достатні умови для повномасштабного повноцінного контрнаступу, до того ж в районі Сватового з такою обережністю, але можна говорити про формування умов для оперативного оточення.