Президент України Володимир Зеленський через відсутність довіри до “Укртрансбезпеки” доручив здійснювати габаритно-ваговий контроль на дорогах представникам СБУ та Національної поліції.

Про це сказано на сайті глави держави. За його словами, необхідно встановити 50-80 комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю по всій Україні та мінімізувати людський фактор.

Він також поставив завдання Міністерству інфраструктури впровадити систему автоматичного габаритно-вагового контролю на дорогах і перезавантажити Державну службу з безпеки на транспорті (“Укртрансбезпеку”), щоб зберегти нові автошляхи, які споруджують у межах Національної програми “Велике будівництво”.

“Ми знаємо про велику проблему – ми будуємо (автодороги. – Ред.), а “товариші” з “Укртрансбезпеки” – не всі, але загалом – вони руйнують. Через те, що не контролюють перевантажені перевезення, особливо зараз, у період сільськогосподарських робіт. І ці вантажівки розбивають нові, сучасні дороги, які зараз ремонтують”, – сказав президент.

Зеленський пояснив, що рішення про залучення до процесу СБУ було ухвалено через втрату довіри до “Укртрансбезпеки”.

Також, як тимчасовий захід ввели повну зупинку вантажного транспорту на будь-якій ділянці дороги, коли температура сягає 28 градусів.

“Я думаю, що тільки тоді це буде реформою. Коли “Укртрансбезпека”, і поліція, і Служба безпеки, які зараз допомагають, підуть із дороги й не будуть цим займатися (контролювати дотримання вагових норм. – Ред.)”, – зауважив президент.

Нагадаємо, за тиждень, 10-16 серпня, інспектори “Укртрансбезпеки” у співпраці з Нацполіцією оштрафували водіїв перевантаженого транспорту на 2,3 млн гривень.