Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пов’язує новий антирекорд захворюваності на COVID-19 за минулу добу в Україні з недотриманням карантину українцями під час Вербного тижня та на Великдень.
Про це він сказав під час онлайн-брифінгу. «За минулу добу захворіли 578 осіб, з них 44 дитини та 123 медичних працівників.
Це новий антирекорд за весь час епідемії в країні. Ми вважаємо, що це стало наслідком, в тому числі, порушення карантину під час Вербного тижня та безпосередньо на Великдень», – заявив Степанов.
За даними поліції, в Україні у великодню ніч до церков прийшли майже 130 тис. вірян, у 19 випадках поліція зафіксувала порушення карантинних обмежень.
Додамо, що У Херсонській області медик Володимир Шльонський захворів коронавірусом COVID-19, заразивши дружину та 11-місячну доньку.
Медик докладно розповів про перші симптоми, і як протікала хвороба, передає “Типовий Херсон”.
За словами Шльонського, він можливо заразився 2 або 3 квітня. Першими симптомами у нього було першіння і незначне почервоніння горла, сухість в носі. Після у нього проявилася сильна слабкість, сонливість і незначний кашель. Але потім температура піднялася до 37,1 градусів, з’явився біль в очах і сильна спрага. Також посилилася сухість у роті та носі.
Шльонський додав, що серед симптомів були і такі, як біль в м’язах, втрата нюху, стоматит і рідкий стілець.
Медик сказав, що після виявлення вірусу він пив багато рідини і весь час перебував на самоізоляції. 21 квітня йому зробили ПЛР-тест і результат був негативний.
“На 14-й день температура до 37 градусів і сухий кашель. Нюх почав повертатися з 12 дня, стоматит зник на 11 день, стілець нормалізувався на 11 день. На 15-18 день кашель зник”, – поділився Шльонський.
Він також зазначив, що у хворої дружини були схожі симптоми. У дочки тільки два дні спостерігалася висока температура, до 38 градусів. Але станом на 21 квітня дитина все ще була носієм вірусу.
Також додамо, що у людей із важкою формою COVID-19 може розвинутися серйозний розлад нервової системи, відомий як синдром Гієна-Барре, за якого імунна система людини вражає власні нерви.
Такого висновку дійшла група вчених, що бореться з великим спалахом COVID-19 в італійській Павії.
“Синдром Гієна-Барре – добре відомий стан, за якого імунна система впливає на периферичні нерви як на чужорідні та атакує їх, що призводить до ознак захворювання”, – пояснив лікар Ентоні Герачі, керівник нейром’язової медицини.
Він описав симптоми синдрому: слабкість, арефлексія (відсутність рефлексів), парестезія (поколювання), а в деяких випадках лицьова слабкість і атаксія (погана рівновага).
Всі п’ять пацієнтів із Гієна-Барре отримували імуноглобулінову терапію для посилення імунної відповіді на коронавірус, а один – збагачену антитілами плазму крові людини, що видужала від COVID-19.