Оперативне командування “Південь” повідомило, що ситуація на лінії зіткнення має свою динаміку. Завдяки контрнаступу ЗСУ російським окупантам доводиться займати оборону на невигідних недообладнаних рубежах.

Наразі бойові дії на Південному напрямку тривають. Російські окупанти продовжують обстрілювати цивільну інфраструктуру. Ворог гатить по населених пунктах вздовж адмінмежі Миколаївської та Херсонської областей.

Російські загарбники атакували Миколаїв реактивними системами залпового вогню. Оперативне командування “Південь” наголосило, що ворог з відчаю намагається болюче вжалити. Окупанти влучають у житлові квартали.

На тимчасово окупованій території Херсонщині ворог повністю заблокував шляхи виїзду на підконтрольні Україні території. Російські окупанти перевіряють автівки, якими місцеві жителі намагаються виїхати з окупованих територій. Ворог ретельно фільтрує автомобілі та повертає назад.

Про це також повідомляє російське видання «РИА Новости» з посиланням на призначеного російськими військовими «заступника голови регіону» Кирила Стремоусова.

За словами Стремоусова, «рішення про заборону» виїзду до Миколаївської та Дніпропетровської областей пов’язане з «небезпекою через постійні обстріли».

Жителі Херсонщини, які не називають своїх імен з міркувань безпеки, підтвердили Радіо Свобода інформацію про «заборону» виїзду на підконтрольну Україні територію.

Виїхати з окупованої частини Херсонщини можна в окупований Росією Крим або ту частину Запорізької області, яку контролюють російські війська.

Частини Херсонської та Запорізької областей після російського вторгнення в Україну 24 лютого контролюють війська Росії. Йдеться про більшу частину території Херсонської області з обласним центром та приблизно половину Запорізької. Саме місто Запоріжжя – під контролем України.

“Не отримавши позитивної реакції світової спільноти на свою заяву про нібито готовність створення гуманітарних коридорів для виведення цивільних суден з заблокованих портів України, рашисти продовжують блокаду”, – мовиться у повідомленні.

Оперативне командування “Південь” наголосило, що російське корабельне угруповання залишається без змін. Це – підтримує загрозу ракетних ударів. Окрім того, високою залишається імовірність атак стратегічною авіацією.

Також оперативне командування “Південь” закликало українців та українок дотримуватися заходів, а також алгоритмів безпеки. Людей просять стежити за ситуацією та повідомляти компетентні органи про дії підозрілих осіб. Окрім того, нагадують про небезпеку на узбережжі та територій інших зон, які заборонено відвідувати.

Раніше повідомлялось, що вчителі у Херсоні відмовилися йти на співпрацю з російськими окупантами та заявили, що не викладатимуть за програмою російських шкіл. Про це у п’ятницю, 27 травня, розповів голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута.

Він зазначив, що директори шкіл та педагоги практично проігнорували зустріч із представником окупантів, який хотів донести до них необхідність переходу на російські програми у викладанні.

“Вчора в Херсоні гауляйтер проводив нараду з педагогами. Вчителі, адміністрації шкіл просто герої. Послухати його прийшли лише 20 людей, при тому, що у місті 71 школа. Педагогів закликають готуватися до навчання за новою програмою, їздити до Криму для підвищення кваліфікації. Фактично всі директори заявили, що їх це не влаштовує і вийшли”, – сказав Лагута.