Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження через можливе незаконного втручання Генпрокурора Ірини Венедіктової в справу про можливе хабарництво Олега Татарова, заступника Офісу Президента.

Про це в програмі “Мокрик По Живому” на hromadske заявив Максим Грищук, виконуючий обов’язки голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

За його словами, 3 грудня в ЕРДР внесено провадження “про втручання в роботу правоохоронних органів”.

Йдеться про рішення Венедіктової змінити групу прокурорів у справі Татарова. Вона зробила це ввечері 1 грудня, як раз перед тим, як детективи НАБУ планували повідомити Татарову про підозру. Тому нова група прокурорів була змушена заново вивчати справу і про підозру заступнику глави ОП повідомили вже 18 грудня.

За словами Грищука, коли прокурор з колишньої групи прокурорів вже був у суді і повинен був клопотати про обрання запобіжного заходу для Татарова, в САП дізналися, що групу прокурорів змінили.

“Ми спочатку подумали, що це помилка, потім зрозуміли, що це не помилка, а було свідома дія. Ми зажадали матеріали, вивчили їх і надали вказівки детективам (що змінити у справі. – ред.). У них на це пішло десь два тижні “, – сказав він.

Тоді, 2 грудня, НАБУ звинуватило Венедіктову в перешкоджанні в справі Татарова, зокрема, Бюро вказало, що Генпрокурор не мала права змінювати групу прокурорів.

Грищук також не зміг підтвердити, що Венедіктова діяла законно.

“Я б сказав так, в 37 статті (КПК, на яку посилалася Венедиктова. – Ред.) не описані ті обставини, які давали можливість змінювати (групу прокурорів. – ред.)”, – зазначив він.