Розслідування кримінального провадження про закупівлю вугілля з окупованого Донбасу у 2014 році триває. Генпрокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що правоохоронці обов’язково встановлять правду.

Венедіктова розповіла, що опубліковані журналістами Bihus.Info записи розмов Віктора Медведчука є в кримінальних провадженнях проти нардепа. За її словами, в записах йдеться про три епізоди, які розслідуються правоохоронцями.

Про це йшлося в ефірі програми “Право на владу”.

“Що стосується плівок з розслідувань Bihus.Info, чи є вони в кримінальних провадженнях? Так, звичайно, вони є в кримінальних провадженнях. Ми зараз те, що чуємо в розслідуваннях Bihus.Info, там три епізоди”, – сказала генпрокурорка.

Венедіктова зазначила, що розслідування за епізодами, про які йдеться в плівках, почалися ще до публікації цих записів.

“Щодо першого епізоду ви вже бачите людину в браслеті, тобто ми відреагували. Другий епізод – це труба. Рік тому ми сиділи і планували, як ми рухатимемося щодо труби, це велика системна робота. Ви плівки зараз почули, а працювати ми почали рік тому. Третій – це вугілля, там теж є провадження від квітня 2021 року. Чи буде результат? Сподіваюся, що буде”, – додала вона.

Генеральна прокурорка також розповіла, чи мав стосунок до цього злочину п’ятий президент Петро Порошенко. Утім, наразі він, за словами тієї ж Венедіктової, у справі має статус свідка.

Очільниця Офісу генпрокурора України Ірина Венедіктова заявила, що “у цьому провадженні він – свідок”. Мовиться про п’ятого президента Петра Порошенка, який, ймовірно, заочно фігурує у записах, відомих як “плівки Медведчука”.

“Якщо ви хочете, щоб я зараз сказала, винен він чи не винен – я не можу. Тому що одразу у такий спосіб ми переводимо справу з кримінально-процесуальної площини у політичну. І робимо людині величезну послугу”, – пояснила при цьому Венедіктова.

Одначе й запевнила: “Друзі, я розумію, що ми всі обурені. Суспільство обурене. Суспільство хоче відповіді. І ми професійно до відповіді та до правди дійдемо”.

Чи можуть Порошенка допитати примусово

За словами Венедіктової, Порошенка можуть примусово привести на допит в СБУ: Якщо він і надалі ігноруватиме виклики. І якщо слідчий у справі звернеться до генпрокурорки з таким клопотанням.

“Ми його запрошуємо на допит у СБУ. Поки… Ви бачите як. Щойно до мене звернеться слідчий з погодженням про таке клопотання (примусовий привід на допит – ред), я його застосую”, – запевнила Ірина Венедіктова.

Кримінальне провадження щодо постачання вугілля з окупованого Донбасу у 2014 році правоохоронці відкрили у квітні, як повідомила генпрокурорка, якраз після оприлюднення у ЗМІ записів розмов Віктора Медведчука.

Як відомо, журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування, де фігурують десятки аудіозаписів з голосом людини, схожим на голос політика Віктора Медведчука. Зафіксовані на записах переговори велися з 2014 по 2018 роки — як з представниками “ДНР” і “ЛНР”, так і з політичним оточенням президента РФ Володимира Путіна.

Генпрокуратура підозрює Віктора Медведчука за трьома статтями ККУ: ч. 1 ст. 111 — держзрада, ч. 3 ст. 15 — замах на кримінальний злочин, ч. 1 ст. 438 — порушення законів і звичаїв війни. З 13 травня за рішенням суду він перебуває під домашнім арештом.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.