Печерський суд столиці виніс ухвалу, за якою справа по суддях ОАСК буде розслідувана не НАБУ, а іншим органом.

4 серпня Печерський суд Києва виніс ухвалу, якою фактично зобов’язав Генерального прокурора забрати у Національного антикорупційного бюро справу глави і суддів Окружного адмінсуду, а також голови Державної судової адміністрації, і передати її іншому правоохоронному органу.

Спочатку в суд зі скаргою на бездіяльність Генпрокурора звернувся адвокат заступник голови ОАСК Євген Аблов. За результатами її розгляду суд прийняв рішення, що досудове розслідування у цій кримінальній справі повинні проводити не НАБУ, а інший орган.

У бюро вважають, що прийнявши таке рішення, суд вийшов за рамки своїх повноважень. Підсудність у справах, що розслідуються НАБУ і Спеціальною антикорупційною прокуратурою, відноситься до Вищого антикорупційного суду. А ще закон забороняє доручати розслідування, які стосуються перебування під слідством НАБУ, іншому органу, підкреслюється в повідомленні бюро.

Також НАБУ нагадало, що на “плівках ОАСК” задокументовані зв’язки і домовленості між главою ОАСК і правоохоронними органами – перевірка трафіку телефону журналістки Моторевської, затягування розгляду справ проти правоохоронців тощо. Що робить передачу справи іншому органу неприпустимою.

Зараз в бюро готують скаргу на слідчого суддю Печерського райсуду до Вищої ради правосуддя, а САП буде оскаржувати ухвалу у Вищому антикорупційному. Повний текст ухвали буде оголошено 7 серпня.

“Суд зобов’язав Венедіктову забрати справу Вовка у НАБУ.

Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким зобов’язав забрати справу глави столичного Окружного адмінсуду Павла Вовка у Національного антикорупційного бюро. Бюро стверджує, що суд вийшов за межі своїх повноважень.

Рішенням суду генпрокурора Ірину Венедіктову фактично зобов’язали забрати у НАБУ справу стосовно Вовка та інших суддів Окружного адмінсуду “, – пише тг-канал Ivko.Live.