армія
У Збройних силах України дозволять служити іноземцям та особам без громадянства.

Відповідні поправки в законодавство прийняла в першому читанні Верховна Рада.

Народний депутат Дмитро Тимчук зазначив, що у військових діях на сході України брали і продовжують брати участь іноземці без офіційного статусу – у складі добровольчих формувань, додавши, що за іноземців «зменшиться потреба в мобілізації громадян України та витрати на різні форми виплат учасникам бойових дій, інвалідам, сім'ям загиблих і т.д. ».

Законопроект вносить зміни, зокрема, до чинного закону «Про військовий обов'язок і військову службу». У новій редакції (стаття 2) зазначається, що військову службу можуть проходити як громадяни України (за призовом і за контрактом), так і іноземці та особи без громадянства – за контрактом, на посадах рядового, сержантського і старшинського складу.

Грошове забезпечення (стаття 22-3) їм встановлюється на тому ж рівні, що і у контрактників-українців.

Для того щоб отримати офіцерське звання в українській армії, згідно з прийнятим документом, іноземцю необхідно буде прийняти громадянство України.

Поправки вносяться також у закон «Про статут внутрішньої служби ЗС України». Туди додано текст присяги для іноземців, що надходять на військову службу на Україні: «зобов'язуюсь захищати інтереси української держави, її кордони і незалежність, буду сумлінно і чесно виконувати накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю».

Нагадаємо, на початку 2015 указ, що дозволяє іноземцям служити в російській армії за контрактом, підписав президент РФ Володимир Путін.