Почалася нова кібератака на сайти українських державних органів, повідомляє «РБК-Україна». Зараз не працює сайт Ради, Кабміну, МЗС України. Також із труднощами у доступі працюють сайти Міністерства оборони України та сайт МВС – включили фільтр від ddos-атак.

Міністр цифрової трансформації Федоров підтвердив, що на сайти держорганів України здійснено ddos-атаку:

«Приблизно з 16.00 розпочалася чергова масова DDoS-атака на нашу державу. Є відповідні дані з низки банків, також спостерігаються проблеми з доступом до веб-сайтів ВР (вже працює), КМУ та МЗС. Це пов’язано з перемиканням трафіку іншого провайдера для мінімізації шкоди від атаки. Портал та мобільний додаток Дія успішно долає поточну атаку та продовжує працювати стабільно.»

Кібератаки на ресурси держорганів зараз здійснюють російські та білоруські хакерські групи, які працюють на спецслужби. Одна з цілей – спроба витягнути та відстежувати внутрішню інформацію. У цій ситуації Україна разом із партнерами по НАТО давно зміцнили інструментарій кіберзахисту, – пише телеграм-канал “Вертикаль”.

Раніше високопоставлений представник служби безпеки Німеччини заявив, що влада готується до можливих кібератак через російську кризу. Про це повідомило агентство АР.

Міністерство внутрішніх справ заявило у вівторок, що органи безпеки вжили захисних заходів для запобігання таким атакам, а національний центр кіберзахисту Німеччини слідкує за розвитком подій.

Міністр внутрішніх справ Ненсі Фазер заявила в Твіттері, що влада “готова до всіх можливих наслідків цього конфлікту”.

У вівторок уряд Німеччини вирішив зупинити процес затвердження російського газопроводу “Північний потік-2”.

Як повідомлялося, Європейський Союз уперше за запитом Києва , щоб допомогти Україні відбити кібератаки з Росії.

Сьогодні голова Ради Стефанчук заявив про кібератаки на свою родину. Зокрема, розповів він, йдеться про спроби заблокувати банківські картки. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Пішли активні спроби зламати акаунти всієї моєї сім’ї, заблокувати банківські картки, а також інші кібератаки”, – заявив спікер.

Він закликав усіх дотримуватися “кібергігієни”, бути обережними та не довіряти випадковим повідомленням.

“Не забувайте провести зміну паролів, двоетапну ідентифікацію та інші заходи інформаційної безпеки!” – додав Стефанчук.

Нагадаємо, 15 лютого, DDoS-атак зазнали сайти Міністерства оборони та Збройних сил України. Було також зафіксовано перебої в роботі веб-сервісів державних “Ощадбанку” і “ПриватБанку”.

Вранці 15 лютого деякі клієнти “ПриватБанку” отримали повідомлення про те, що банкомати установи перестали масово працювати. У “Приватбанку” заявили, що ця інформація не відповідає дійсності.

Пізніше стало відомо, що перестав працювати мобільний додаток “Приват24”, користувачі не можуть увійти в особисті кабінети. У “Приватбанку” повідомили, що зараз на додаток “Приват24” здійснена DDoS-атака

Крім того, з’явилася інформація про те, що припинив працювати офіційний сайт Міністерства оборони. Після переходу за посиланням з’являється сповіщення: “Немає зв’язку з сайтом”.

У Центрі інформаційної безпеки не виключають російське втручання.

“Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують”, – підсумували в центрі.