Верховна Рада прийняла за основу законопроект №1863, яким внесені зміни в нещодавню реформу ЄСВ. За це рішення проголосувало 270 нардепів, передає ІА корупція Інфо.

 

Відповідно до законопроекту, роботодавцям дається можливість у 2015 році зменшити розмір єдиного внеску на 40%, застосувавши до нього коефіцієнт 0,4. З 2016 року пропонується зменшити розмір єдиного внеску із застосуванням коефіцієнта 0,6, тобто на 60%.

При цьому база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одного застрахованого повинна збільшитися на 20% у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску на одну особу в 2014 році.

Після застосування коефіцієнта середній платіж на одну людину має становити не менше середньомісячного платежу на одну людину в 2014 році.Кількість застрахованих осіб не має перевищувати більш ніж удвічі середньомісячну кількість застрахованих працівників за 2014 рік. Ця умова не застосовується до фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб, які використовують працю інших на умовах трудового договору.

За розрахунками авторів законопроекту, він дасть можливість легалізувати доходи мінімум 2 мільйонам українців працездатного віку. Це, в свою чергу, забезпечить збільшення надходжень у Пенсійний фонд, фонди соцстрахування на понад 11 млрд. грн і до місцевих бюджетів – понад 8 млрд. грн.

Нагадаємо, ставки єдиного соціального внеску відрізняються для різних видів платників. Для фізичних осіб-підприємців він становить 34,7%. На даний момент мінімальний розмір єдиного соцвнеску – 422,65 грн.

Загальне навантаження на фонд оплати праці в Україні – понад 55%, хоча в країнах Європи цей показник становить 36%.