Верховна Рада провалила внесення у порядок денний сесії урядового проекту закону 5142 про так звану спецконфіскацію незаконно отриманих активів, передає Корупція.Інфо.

За проголосували лише 186 депутатів, попри заклики спікера парламенту Андрія Парубія підтримати ініціативу Володимира Гройсмана. Результати голосування опубліковані на офіційному сайті парламенту.

«Він (законопроект, – ред.) буде стояти тільки для включення у порядок денний. Не в порядок денний для прийняття рішення. Це відома для нас всіх спецконфіскація. Він буде стояти без розгляду сьогодні. Тільки в порядок денний сесії», – наголосив Парубій.

Проте, у сесійній залі не вистачило голосів. Не голосували у повному складі «Опозиційний блок», «Батьківщина». Не голосувала також група УДАРу в БПП та «Народний контроль».

Зокрема, депутати-львів’яни Дмитро Добродомов, Андрій Антонищак та Олег Мусій витягли свої картки безпосередньо перед голосуванням за 5142.

Як відомо, проектом закону 5142 передбачено повернення $1,5 млрд до бюджету України. Отримані кошти планували спрямувати на потреби оборони та підтримку соціально незахищених верств населення.