Учасники акції власників машин на Єврономер заблокували виходи з Верховної Ради

Про це повідомляє кореспондент УП з місця подій, передає Корупція.Інфо

Зокрема, «евробляхарями» заблоковані всі наземні виходи з території Ради на площу Конституції і вулицю Грушевського.

Учасники блокування не випускають не тільки депутатів, а й навіть журналістів і просто працівників парламенту.

Вони скандують «Ганьба» і «На роботу».

Виходи з підземних переходів з будівлі Ради на вулиці Шовковичній та Садової також блокують учасники акції.

Вони вимагають від депутатів проголосувати за законопроект про розмитнення «евроблях», хоча спікер вже закрив засідання.

Мітингувальники скандують «Парубій», вимагаючи зустрічі з головою Ради.

З різних виходів з приміщень комітетів виходять депутати. Частина з них знімає піджаки і краватки, щоб не виглядати занадто офіційно. Більшість депутатів все одно розійшлися, в парламенті нікого не залишилося.

«Евробляхарі» блокують проїзд авто по Інститутській і виїзд авто Кабміну по Садовій.

На вулиці Інститутській сталося зіткнення мітингувальників з депутатом Михайлом Гаврилюком, учасники акції кинули його на землю і ледь не побили.

Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину

На вулиці Шовковичній стався інцидент, позашляховик нібито наїхав на одного з учасників акції, які блокували проїзд. Зараз машину оточили спецназівці, які не дають учасникам акції дістатися до пасажира і водія. Хто ці люди, поки не відомо.

У швидку забрали одного «евробляхера», якого зачепив позашляховик.


З 11 липня власники автомобілів з іноземною реєстрацією відновили мітинг в центрі Києва, вони вимагають скасувати постанову Кабінету міністрів №475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і 8488.

15 червня парламент було внесено два законопроекти про реєстрацію в Україні автомобілів на іноземних номерах, розроблені комітетом з питань податкової та митної політики.

Вони передбачають зниження митних зборів на реєстрацію автомобілів на Єврономер (зменшення розміру акцизного податку з авто), скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають стандартам Євро-5.

Серед іншого в законопроектах йдеться про посилення контролю за переміщенням і присутністю в Україні транспортних засобів на іноземній реєстрації.

За словами главі парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніна, якщо Верховна Рада підтримає зміни до законодавства про зниження акцизу на транспорт, то розмитнення автомобіля на Єврономер буде коштувати 2,5-3 тисячі євро.