Верховний Суд України підтвердив висновки судів попередніх інстанцій щодо безпідставності позовних вимог Олександра Януковича до Національного банку України (НБУ) про відшкодування збитку в розмірі 1,6 млрд грн.

Як повідомляється на веб-сайті центробанку, відповідне рішення суд прийняв 20 червня 2018 року.

Відповідно, касаційна скарга Януковича залишилася без задоволення, а постанова Апеляційного суду Києва від 6 березня 2018 року і рішення Печерського райсуду Києва від 14 листопада 2017 року – без змін.

Як повідомлялося, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) і в зв'язку із застосуванням Радою ЄС санкцій до єдиного акціонера цієї фінустанови – Януковичу – НБУ 27 листопада 2014 року вирішив віднести банк до категорії неплатоспроможних. Рішення про ліквідацію ВБР НБУ прийняв 21 грудня 2015 року.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність рішення НБУ від 27 листопада 2014 року.

Янукович у серпні 2017 року звернувся з позовом до Нацбанку з вимогами відшкодувати збитки, понесені ним у зв'язку з виведенням з ринку ВБР. За підсумками розгляду справи суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Раніше повідомлялося, що з "Всеукраїнського банку розвитку" – ВБР, який належав синові екс-президента Віктора Януковича Олександру, було виведено близько 2 млрд гривень. ВБР знаходиться в стані ліквідації.

16 квітня 2018 року стало відомо, що суд зняв арешт з рахунків компаній, пов'язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, відкритих в його банку "ВБР". Слідство відзначало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували в цілому майже 550 млн гривень і більше 27 млн доларів.