Російський незалежний експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар переконаний, що Росія витратить на підтримку Керченського мосту ще багато грошей з бюджету. Він зазначив, що поруч з мостом існує цілком реальний грязьовий вулкан, який активізується раз на 8-10 років. 

Про це повідомляють "Крим. Реалії". 

«Якщо це відбудеться, від мосту нічого не залишиться», – попередив фахівець. 

Ще одна величезна проблема очікує споруда з запуском його залізничної частини і початком курсування поїздів (він призначений на кінець 2019 року).

Витримати додаткову вагу в 6 тисяч тонн (вага складу з 60 вагонів) міст просто не зможе. 

«Біля залізничного мосту велика арка, близько 10 тисяч тонн, стоїть на двох опорах, а ще уявіть, що піде складу з 60 вагонів – це ще 6 тисяч тонн. У минулому році там Путін проїхав, але міст ніхто не брав. Пройшли 10 КАМАЗів – без вантажу, вони по 10-15 тонн, загальне навантаження – 150 тонн. Приймання мосту — це коли йде зосереджене навантаження на всю ліну мосту. У Празі брали мости — ставили танки один до одного, дивилися на осідання», – акцентував увагу інженер. 

При цьому він зазначив, що суму, яку витратили на Керченський міст, можна було протягом 50 років використовувати як дармову переправу через протоку – і поїзди, і машини могли перебиратися на поромах.

Окрім цього, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко заявив, що Кримський міст, можуть зруйнувати регулярні влучення блискавок

"Якщо блискавка влучає у міст, то вона несе руйнування. Тому що на конструкцію впливає висока температура. По суті, це плазма, яка випалює матеріал. Якщо вона не випалить його остаточно, то якість металу або бетону в будь-якому випадку падає, і конструкції втрачають свої несучі якості", – зазначив Сергієнко.

Він уточнив, що блискавка може пошкодити навіть міст, який побудований за всіма правилами.

"Якщо він навіть якісно і добре зроблений, це не допоможе. Єдиним засобом є спеціальні засоби захисту проти блискавки. Але це дуже недешеве задоволення", – уточнив фахівець.

Також варто відзначити, що окупанти вводять жорсткі обмеження на рух залізничного транспорту Кримським мостом.

Зокрема, швидкість поїздів на мосту не повинна перевищувати 20 км/год. Окупанти пояснюють таке обмеження "бажанням надати можливість туристам насолодитися красою, яка відкривається під час руху мостом". 

Водночас, максимальна швидкість руху поїздів, передбачена проектувальниками, становила 120 км/ч. У ЗМІ з'явилися припущення, що обмеження вводяться зовсім не з бажання дати пасажирам помилуватися видами, а через небезпеку руху мостом.