Британський інвестор, бізнесмен, колишній власник англомовної газети в Україні Kyiv Post Мохаммад Захур заявляє, що чиновники Міністерства оборони України спільно з фіктивним підприємством «Промбуд-М» незаконно намагаються відібрати у компанії бізнесмена земельну ділянку, яка законно належить йому. 

Про це Мохаммад Захур повідомив у своєму зверненні, яке оприлюднила у Facebook його дружина Камалія. 

У листі Захур розповів, що він є власником групи компаній ISTIL та інвестує в український бізнес. «Моєю першою інвестицією в Україні була інвестиція в Одеський морський порт. З тих пір і до теперішнього часу моя група інвестувала понад $400 млн в різні галузі української економіки», – повідомив він. 

За його словами, за час своєї діяльності в Україні він неодноразово стикався з корумпованими чиновниками та правоохоронцями. 

«У 2000 році я переконався на власному досвіді, наскільки небезпечно вести бізнес в Україні, коли після того, як інвестував понад $150 млн в Донецький металургійний завод, мені «запропонували» віддати завод. Боротися було важко, але за допомогою Kyiv Post і дипломатичної спільноти мені вдалося відстояти свої інвестиції», – розповів він.

Зараз, за словами Захура, він зазнав «нової рейдерської атаки» з боку чиновників Міноборони і маловідомої будівельної компанії «Промбуд-М». 

«Під священним гаслом «Житло для військовослужбовців української армії» намагаються відібрати земельну ділянку, що належить нам по закону», – стверджує інвестор. 

Захур пояснив, що його компанія у 2009 році купила майновий комплекс за адресою вул. Січових Стрільців в Києві. Нерухомість перебувала в приватній власності і була куплена у компанії, яка мала всі необхідні документи на право власності. До 2017 року, за словами Захура, його група повністю виплатила Києву вартість земельної ділянки і зареєструвала право власності на неї. 

«Грудень 2017 року – ми з подивом дізнаємося, що наші права на земельну ділянку оскаржені в Господарському суді Києва «будівельною» компанією «Промбуд-М», – стверджує Захур. 

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За його словами, у березні 2017 року очільник управління капітального будівництва Міноборони Сергій Собан підписав договір на будівництво житлового комплексу на земельній ділянці інвестора, за участі компанії «Промбуд-М». В результаті, у травні 2018 року, як стверджує Захур, Господарський суд Києва анулював рішення Київської міськради про продаж землі і договір купівлі-продажу земельної ділянки. 

Відтак, у червні 2018 року компанія Захура подала заяву у поліцію проти чиновника Міноборони Собана, який ініціював «тендер» на будівництво житлового комплексу на його ділянці. 

Захур пояснив, що звернувся до директора підприємства «Україна Інвест» Данила Білака, який організував для нього зустріч для вирішення проблеми з очільницею Мінфіну, уповноваженим уряду з питань інвестицій Оксаною Маркаровою. 

«У нас вийшла дуже позитивна і обнадійлива зустріч з пані Маркаровою і радником Робочої групи, Іриною Краско, в березні 2018 року. Вони були проінформовані про факти рейдерської атаки на земельну ділянку ISTIL… Однак після цієї зустрічі пані Маркарова, на мій превеликий жаль, припинила подальше спілкування з цього питання без будь-яких пояснень і всі наші електронні листи залишилися без відповіді», – зазначив Захур. 

«Ми намагалися вирішити це питання без заподіяння ще більшої шкоди і без того плачевній інвестиційній картині України, але здається, в вищих ешелонах української влади це абсолютно нікого не цікавить. У тому числі це виявилося не цікавим «Україна Інвест» – агентству, яке повинно було стати голосом інвесторів, допомагати їм працювати в цій країні», – додав Захур.