Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков надіслав офіційного листа президенту Володимиру Зеленському з проханням ветувати законопроект про відновлення відповідальності за брехню в деклараціях.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

У листі Новіков відзначає, що законопроект 4460-д не передбачає позбавлення волі для осіб, які навмисне не подають електронну декларацію або навмисне вказують в ній недостовірні відомості.

Таким чином ці діяння Верховна Рада визнає не за злочинами, а кримінальними проступками. Це означає, що корупціонера можуть взагалі звільнити від відповідальності в разі щирого каяття.

«» Переклад »зазначених діянь з категорії злочинів у категорію кримінальних проступків дає можливість, заплативши штраф, не подати декларацію і приховати придбане в корупційний спосіб майно», – зазначає Новіков.

Голова НАЗК закликав президента Володимира Зеленського накласти вето на законопроект.

«У зв’язку з викладеним просимо застосувати до зазначеного Закону право вето відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 106 Конституції України », – підсумував Новіков.

Відзначимо, прийнятий парламентом закон №4460-д про відновлення відповідальності за брехню в електронних деклараціях є тимчасовим заходом.

Про це заявив представник глави держави в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, закон став результатом компромісу, так як президент наполягав на пункті про позбавлення волі, тоді як парламентарії погодилися тільки з варіантом, який в підсумку був прийнятий.

Він підкреслив, що питання внесення пункту про позбавлення волі за недостовірне декларування став проблемою, а гарант і парламентарії не могли домовитися.

“Робоча група, яка розробила варіант, який не містить позбавлення волі, складалася з представників різних політичних сил … Тому був запропонований узгоджений варіант, за який проголосувала Рада за основу і в цілому”, – сказав Веніславський.

За його словами, Зеленський рішуче налаштований на повернення суворої кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.