Команда новообраного президента Володимира Зеленського підготувала законопроект про введення в Україні загального декларування доходів громадян.

Про це розповів юрист, експерт в питаннях податкової і фінансової політики Данило Гетманцев, уточнивши, кого саме це буде стосуватися.

"Ми не будемо торкатися тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальна декларування – це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки в цьому місяці заплатили державі? Зазвичай, людям важко відповісти на це питання. Ви не відчуваєте, "скільки" вам коштує держава", – заявив він.

Нагадаємо, у Зеленського обіцяють повернути відповідальність за незаконне збагачення

"Мені подобається історія Аргентини, де в 2016 році прийшов новий президент Маурісіо Макрі, провів амністію капіталу і закликав повернути гроші в країну. І це дозволило вивести на світ божий 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах. Адже амністувати потрібно не тільки капітал, але і, скажімо, нерухомість, яка є в Україні і за кордоном, інші цінності", – додав радник Зеленського.