Символ нового 2017 року – Червоний Вогняний Півень. У цієї птиці багато особливостей. При цьому не тільки міфічна тварина володіє унікальними вміннями, але й звичайний півень може багатьох здивувати. – повідомляє Корупція.Інфо

Півень видає багато різних звуків. До прикладу, підкликаючи курей до корму, він кукурікає кілька разів. Ранкове ж кукурікання проводиться одноразово, але воно більш тривале і здійснюється на більш високих частотах. Чим вища тональність, гучність і тривалість звуку, тим сильніший ефект, який півень справляє на курей та на інших півнів. Один і той же півень кукурікає завжди однаково. При цьому, якщо півень не зможе витягнути шию, то не зможе кукурікати.

Людина чує крик півня на відстані двох кілометрів.

Можуть жити без голови

Півень на прізвисько Майк (він же Чудо-Майк) в 1945 році залишився без голови. Після цього він жив ще 18 місяців, так як у нього залишилася основа мозку і одне вухо. Фермер годував птаха молоком і зерном через піпетку. Майк став знаменитим, коли господар почав показувати його по всій Америці. Помер півень тому, що господар забув їжу і шприц для очищення стравоходу на місці одного з показів.

Багато хто намагався повторити цей експеримент, але ні одна інша курка не прожила більше двох днів.

Півні та кури можуть розмовляти

Клацання або кудкудакання цих птахів, насправді – справжня мова. Вчені визначили мінімум 30 різних значень звуків, видаваних цими тваринами. Кури повідомляють як про те, що "відклали яйце", так і про те, що "тут десь багато їжі", запрошуючи побратимів, а також закликають півнів у шлюбний період.

У півнів та курей є почуття

Орнітолог з Великобританії Джо Едгар виявив, що кури можуть відчувати емпатію (співпереживати іншим). Також відомо, що кури сумують, якщо опинилися далеко від групи.

Існують повністю чорні півні і кури

Аям Чемани — індонезійська порода повністю чорних курей і півнів. Їх кістки і внутрішні органи теж повністю чорні. Навіть кров у цих птахів набагато темніша.

Які півні приваблюють курей

Найбільше куркам подобаються великі та витривалі півні. Самки розуміють, що вони зможуть забезпечити їх великою кількістю їжі. Також важливий розмір, форма і колір гребінця.

У курей і півнів високий інтелект

Півні можуть пам'ятати зовнішність більше 100 курей або людей, тому запам'ятовують тих, хто ставиться до них погано або добре. У них гострий (телескопічний) зір, притаманний хижим птахам. Ухвалюючи рішення, вони враховують свій досвід і знання довкілля. Також ці птахи можуть рахувати і розрізняють деякі геометричні фігури.

Півні та кури – сучасні динозаври

Вони є нащадками тиранозавра — одного з найбільших хижаків на Землі.

Чисельність домашніх курей перевершує кількість людей

На Землі в три рази більше курей і півнів, ніж людей.