Генеральний прокурор Юрій Луценко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман жорстко розкритикували роботу митних органів західної України через масовий в'їзд автомобілів на іноземних номерах і попередили про "серйозну розмову", передає Корупція.Інфо

Так, як пише УП, під час всеукраїнської селекторної наради Луценко попросив керівника Львівської митниці сказати, "скільки так званих євроблях пропустили в країну за останні два роки", і "які сканери потрібні для того, щоб цього не допускати".

Представник митниці, який був присутній на нараді через відеозв'язок, не зміг відповісти на це питання.

На це Луценко заявив, що в Україну заїхали не менше 300 тисяч і більше половини цих авто – із західних областей.

"Тому через вас пройшли десятки тисяч цих автомобілів, які зараз, не заплативши жодних митних платежів, ускладнили – м'яко кажучи – ситуацію на дорогах України", – наголосив генпрокурор."Я не знаю, чи дійсно ви не знаєте цифру кількості автомобілів, але цифру, скільки коштує пропустити такий автомобіль, ви точно знаєте. Тому прошу бути готовим до розмови з прокурором з цього приводу", – додав Луценко.

У свою чергу Гройсман втрутився і заявив, що Львівську митницю ретельно перевірятимуть.

"Митнику хочу сказати: будемо перевіряти ретельно. Будете не тільки говорити з прокурором, будете звільнені… Ви мені всі набридли, тому що повинні робити все для того, щоб робити країну багатшою, а не виконувати функцію, щоб в країну щось там заїжджало", – попередив Гройсман.

Популярне: "Не має ні кола, ні двора…бомж": Ющенко зробив гучну заяву про Тимошенко

Нагадаємо, що в Україні пропонують ввести дві формули для підрахунку розміру акцизного податку з базовими ставками. Для авто з бензиновими двигунами базова ставка – 50 євро, для дизельних двигунів – 75 євро. Розмір акцизу визначається шляхом множення базової ставки, коефіцієнтів обсягу двигуна і віку автомобіля.