корбан ы березенко корупцыя

Згідно з підрахунками Центральної виборчої комісії, за результатами виборів на чернігівському окрузі №205 перемогу виборов Сергій Березенко. Він представляє Блок Петра Порошенка, очолює Державне управління справами та не хоче говорити про вартість свого депутатського мандату. Друге місце посів представник "УКРОПУ" Геннадій Корбан, який тісно співпрацює з Коломойським. Історії з гречкою проти пригод зі зброєю і бюлетенями. 
Що ми знаємо насправді про Березенка і Корбана?

Сергій Березенко: 

Шлях від економіста до керівника ДУСі

Сергій Березенко народився в 1984 році в Вінниці. Навчався у ліцеї "Лідер", що на Печерську. Цей  навчальний заклад постійно входить до рейтингу найкращих шкіл країни. Вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії на факультеті економіки.

Одразу після закінчення вишу Березенко розпочав і трудову, і політичну діяльність. Був аналітиком  фондового ринку в ЗАТ "Тект-Брок" (має сертифікат торговця цінними паперами). В 2005 році, тобто у віці 21 року, став генеральним директором ТОВ "Українська бурова компанія".

З 2004 по 2006 був членом Української республіканської партії "Собор", також очолював організацію "Український Молодіжний Собор". Вийшов з партії в 2006 році.

В 22 роки став радником тодішнього мера Києва Леоніда Черновецького, а згодом і керівником управління КМДА. Опікувався питаннями сім'ї, молоді, спорту та туризму. В 2006 році Березенко став ще й депутатом Київської міськради від "Блоку Леоніда Черновецького".

На дострокових президентських виборах в 2014 році працював в штабі Петра Порошенка.

10 червня 2014 року Березенка призначено керівником Державного управління справами.

 

Батько-бізнесмен і дядько-депутат

Хоч би якими вражаючими не були кар'єрні звершення молодого чиновника, проігнорувати його родинні зв'язки у політичних та бізнесових колах неможливо. Його батько – Іван Березенко – співвласник трьох компаній: інвестиційного ТОВ "Компас", "НТЦ"Аквакультура" та "Граніон Сервіс". Дядько Березенка – Анатолій Матвієнко є нардепом від Блоку Петра Порошенка. Він також був народним обранцем майже всіх парламентських скликань – за винятком другого та сьомого.

В Березенка є дружина Уляна та троє синів: Олександр, Іван та Лука. Старші, так само як і батько, навчаються в ліцеї "Лідер". Молодший народився кілька місяців тому. Дружина в своєму інтерв'ю в друкованих ЗМІ охарактеризувала чоловіка як людину відповідальну, але непросту у роботі. Вона каже, що Березенко працює по 20 годин на добу та дуже вимогливий як до себе, так і до інших.

 

Зарплата у 14 тис. грн

Згідно із декларацією в 2014 році Березенко заробив 198 тис. грн. Три чверті цієї суми – заробітна плата. Підрахунки показують, що в минулому році вона складала майже 14 тис. грн на місяць. Решта доходів – страхові виплати. Сім'я кандидата в депутати мала більш вдалий фінансовий рік – в декларації зазначено, що члени сім'ї в минулому році заробили понад 1 млн грн. Левова частка цього прибутку – від підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

На рахунках в банку особисто Березенко тримає майже 1,2 млн грн. Його сім'я заощадила вдвічі менше – 512 тис. грн.

 

Власник німецьких авто

Керівник Державного управління справами має у власності квартиру, площею 120 кв. м.  Приватний гараж високопосадовця складається з двох авто: Рorsche Сayenne 2011 року випуску та Mercedes Benz GL 350 2013 року. Торгуючись за Рorsche на вторинному ринку, можна домовитись про ціну, що складе близько $ 80 тис. Приблизно стільки ж коштуватиме й Mercedes .

Дружина Березенка розповіла журналістам, що її чоловік рідко керує автомобілем. Частіше за кермо сідає саме вона. Незважаючи на це, у власності інших членів родини Сергія Березенка немає автівки. Але з нерухомим майном дружині та двом дітям пощастило більше. На родичів оформлений будинок, площею більше 266 кв. метрів та квартира, площею 75 кв. метрів.

Прихильник активного відпочинку

В своїх інтерв'ю Березенко каже, що любить активний відпочинок. Займається футболом, тенісом, виїжджає великими компаніями в гори.

"А влітку дуже люблю Західну Україну. Дуже подобається Прикарпаття, наприклад, Яремче… А останнім часом ще й Закарпаття", – розповідав він журналістам.

 

Обіцяє безпеку та свободу

В передвиборчій програмі Березенка є обіцянки захистити територіальну цілісність України, провести люстрацію, забезпечити громадський контроль, боротися з бідністю та безробіттям.

Окремо мешканцям Чернігова обіцяно сприяти децентралізації, поліпшувати інвестиційний клімат та захищати банківських позичальників.

"Я цілком поділяю курс президента України на зміцнення нашої держави, європейський вектор її розвитку та зростання добробуту співвітчизників", – пише в своїй програмі кандидат в депутати.

Брудні вибори

19 червня Березенка зареєстровано кандидатом в депутати від округу №205 в Чернігові. Головним конкурентом керівника ДУСі став дніпропетровський бізнесмен Геннадій Корбан. Вони постійно опинялись в епіцентрі скандалів під час перегонів.

Серед найбільш кричущих фактів неохайності подій на окрузі №205 стало виявлення автомобіля з конвертами, в кожному з яких було по 400 грн. Загалом в авто було 200 тис. грн. Пролунало звинувачення, що ці гроші роздавали на підтримку кандидата Березенка. В його штабі, в свою чергу, ці звинувачення відкинули. Згодом Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув цю справу, а також справу щодо роздачі продуктових наборів під час агітації за Корбана, та не визнав їх підкупом виборців.

Напередодні виборів в мережі Facebook також з'явився фейковий Березенко. Який розсилав своїм друзям особисті повідомленням: "Не підведіть нас".

 

Позиція переможця

Незважаючи на суперечливі дані екзит-полів за результатами виборів в Чернігові, 26 липня о 20.00 год. Сергій Березенко казав, що визнає перемогу Корбана, якщо підрахунки будуть чесними. За попередніми даними,  35% виборців, які прийшли на дільниці, надали перемогу саме йому. Але вартість власної передвиборчої кампанії він журналістам поки не оголосив.

"Я не можу сказати, у скільки обійшлося мені вибори. Брудна кампанія для мене була в інформаційному плані. Я не хочу розповідати все, що відбувалося. Я спеціально не коментував", – заявив кандидат.

 

 

Геннадій Корбан:

Біографія

Голова наглядової ради компанії «Славутич-Реєстратор», тісно пов'язаний з ФПГ «Приват». Його називають професійним рейдером номер один в Україні, хоча сам він себе просить називати «бізнесменом-конфліктологом». 

Народився 24 травня 1970 року у Дніпропетровську. У 1997 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут за спеціальністю «економіст».

У 1990 – 1991 роках працював брокером на Московській біржі «Центр союз» і Російській товарно-сировинній біржі. Туди Геннадій влаштувався після звільнення з армії.

«Я прочитав статтю про одну з перших московських бірж -« Аліса ». На мене це справило враження. І через якихось знайомих я потрапив в брокерську контору. Спочатку вникав в усе, багато чого не розумів, але пізніше став сам знаходити угоди. Торгували контейнерами сигарет Marlboro і банкового пива. Потім, коли почали заробляти перші гроші, мені дуже подобалася ця робота. Але життя в Москві ускладнювалося, дорожчало, мені стало важко себе утримувати, і через півтора року я повернувся до Дніпропетровська », – розповідає бізнесмен.

У 1992 році Геннадій Олегович повернувся до рідного Дніпропетровська з невеликим капіталом – $ 200 тис. На ці гроші створив брокерську контору «Україна», яку сам же і очолив.

З 1994 року обіймає посаду голови наглядової ради ВАТ ІК «Славутич Капітал». З 2001 року – голова наглядової ради ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

У 2005 році Корбан увійшов до складу наглядової ради української нафтогазовидобувної компанії «Укрнафта», якій належить більше 86% видобутку нафти, 28% газового конденсату і 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні.

Справжня кар'єра «бізнесмена-конфліктолога» пішла в гору тільки тоді, коли Геннадій Корбан почав відстоювати інтереси групи «Приват» в корпоративних конфліктах. За його словами, він вирішує будь-який конфлікт за домовленістю сторін. І ніколи за свою роботу не бере акції і тим більше не просить акції підприємства, замішаного в суперечці.

«Такий принцип ми ніколи не використовуємо – це чужий бізнес. І бути навіть міноритарними договірними акціонерами – це все одно від когось залежати. Ну, і потім, ми ж не зможемо воювати з цим замовником. Це правила пристойності », – пояснює він.

Геннадій Олегович не тільки «віддувається» за олігархів, а й є керуючим партнером у співвласника групи «Приват» Ігоря Коломойського. Зокрема, він керує бізнесом з нерухомості і науковим проектом «Протон 21». Це приватна фізична лабораторія, яка виділена з колишнього Інституту ядерних технологій.

Крім того, бізнесмен керує УНІАНом, а також допомагав братам Суркісам повернути частку у футбольному клубі «Динамо».

«Динамо» для Суркісів – як їх дитина, клуб для них важливіший за «Криворіжсталь» або обленерго, – говорить бізнесмен. – Тому ми разом з Борисом Філатовим (партнер Корбана) захищали «Динамо» від поглинання паном Григоришиним ».

Сьогодні Геннадій Корбан також очолює компанію «Славутич-Реєстратор», яка брала участь як мінімум в п'ятнадцяти корпоративних конфліктах. Найвідоміший з них – конфлікт на ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» («Славутич-Реєстратор» є компанією-реєстратором НЗФ).

Професія Корбана не раз обіцяла йому смерть: бізнесмен двічі був на волосині від загибелі. Так в 2006 році в Дніпропетровську був обстріляний його автомобіль. Самого Корбана в машині не було, але важкі поранення отримав його охоронець. Тоді ЗМІ говорили про кілька версій замаху. Найбільш вірогідними з них називали конфлікти, в яких бере участь «Славутич-Реєстратор», в тому числі з підприємцями Віктором Пінчуком і Максимом Курочкіним, а також з прокурором Дніпропетровської області Володимиром Шубою. Але замовника слідство так і не встановило.

У 2009 році в центрі Дніпропетровська на вулиці Харківській у результаті вибуху загинув близький друг Корбана – бізнесмен В'ячеслав Брагінський. Він прославився тим, що, як правило, ставав директором підприємств, приватизованих Корбаном.

Через рік в результаті вибуху в кафе в тому ж Дніпропетровську бізнесмена поранили разом з його партнером, віце-президентом промислово-фінансової групи «Спарта» Геннадієм Аксельродом.

«Я впевнений – це був замах на вбивство. Причому, заряд був достатній, щоб позбавити життя. Я вважаю, що робили замах на мене. Бізнес Геннадія Аксельрода досить мирний і творчий – він будує торгові центри », – сказав після замаху Корбан.

Він також додав, що нинішні події «ніяк не пов'язані» із замахом на його життя, вчиненим у 2006 році.

Сім'я

Неодружений. Троє синів

Відгуки про політика

Геннадій Корбан, який вважає себе фахівцем з корпоративних конфліктів, категорично заперечує, коли його зараховують до групі Приват. Як, втім, і самі приватівці – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, що, однак, не заважає Корбану бути їх керуючим партнером у ряді бізнесів. Також йому належить 12% медіа-холдингу Главред, в який, крім однойменного журналу та сайту, можливо, будуть включені телеканали Кіно і Сіті. Корбан також не приховує, що володіє солідним портфелем акцій Укртелекому, Укрнафти, Дніпробленерго, Київенерго, АвтоЗАЗу, Стиролу, Хартрона, ціна якого вимірюється мільйонами доларів. При цьому офіційно у бізнесмена немає ніякого майна, крім машини і квартири. Все інше записано на моїх родичів, – каже Корбан.

Рейтинг політика

№84 у рейтингу 130 найбагатших людей України.

Психологічний портрет

Геннадій Корбан заявив, що є один шкільний друг, з яким ходили в садок, вчилися в школі, в інституті, але служили порізно в армії. Зараз він відомий видавець стебовского розважального журналу "Наш". Справжніми друзями і партнерами називає Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського.

 

 

Чому Корбан програв Березенко


Довибори на 205-му мажоритарному окрузі в Чернігові стали, мабуть, найскандальнішою кампанією з часів 2012 року. Тоді, в розквіт влади Віктора Януковича, вибори минули так, що  в 5 "проблемних" округах Центрвиборчком не зміг встановити результати.

Правда, тоді основні події розгорнулися після голосування, при підрахунку голосів. В окружкомах були бійки, штурми силовиками і нескінченний перерахунок бюлетенів. А доля округів зважилася на Банковій не без активного впливу Сергія Льовочкіна.

У Чернігові же день і ніч виборів пройшли відносно спокійно. Але зате під час кампанії виборці побачили всі можливі технології, включаючи найбрудніші і, здавалося б, давно забуті.

Із 127 людей, які подали свої кандидатури на 205-му окрузі, фаворитів було тільки двоє – Сергій Березенко і Геннадій Корбан.

Березенко – кандидат від влади, глава Держуправління справами (в миру – ДУСя), племінник депутата від БПП Анатолія Матвієнка. Він близький, в першу чергу, до Петра Порошенка.

"Березенко повинен стати або формальним, або неформальним керівником фракції БПП в парламенті. Зараз нею реально керує друг президента Ігор Кононенко. Але Порошенко бачить його в уряді, і замінити його повинен Березенко", – зазначили конкуренти глави ДУСі перед виборами.

Однак спосіб ведення передвиборчої кампанії Березенко визначав інший аспект його біографії – робота в "молодій команді" екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Березенко давно дружить з екс-секретарем Київради, а нині депутатом ВР Олесем Довгим.

Бізнесмен і екс-заступник губернатора Дніпропетровська Геннадій Корбан – давній соратник Ігоря Коломойського.

Специфічна "креативність" цієї команди відома всій країні після її роботи в Дніпропетровській ОДА, а методи вирішення питань – після конфліктів в "Укртранснафті" і "Укрнафті".

"Корбан сам себе називає конфліктологом. Загалом-то, у світі є така окрема професія. Якщо щось десь погано лежить, якийсь актив, або є конфлікт акціонерів – з'являються такі люди", – говорив Ігор Коломойський під час зборів акціонерів "Укрнафти", розповідаючи про звинувачення на адресу Корбана в рейдерстві.

Власне, вибори в 205-му окрузі сприймалися, як продовження конфлікту Порошенка і Коломойського, розпочатого перед відставкою останнього з посади губернатора. Більше того, спостерігачі очікували мало не збройного зіткнення під час виборів.

Підстави для таких побоювань були. Перед голосуванням у Чернігів з'їхалися сотні "молодчиків спортивної зовнішності", які часто були забезпечені нібито журналістськими посвідченнями невідомих видань.

Судячи по невеликих специфічних сумках, які багато хто з "спортсменів-журналістів" носили через плече, нестачі в "стволах" також не було. Представники штабів Корбана і Березенка в прибутті "спортсменів" звинувачували один одного.

"День тиші" без тиші

Субота 25 липня, згідно закону, повинна була бути "днем тиші", коли заборонена будь-яка агітація. Однак Чернігів був завішаний рекламою.

На багатьох білбордах висіла нібито соціальна реклама, виконана в кольорах кампанії Березенко. Але ще більше "наружки" було від благодійної організації "УКРОП", яка формально не має відношення до Корбана.

Та ж благодійна організація біля штабу Корбана в суботу продовжувала роздачу продуктових наборів. Незважаючи на спеку під 40 градусів, за горезвісною гречкою стояла фантастична черга, в основному з людей похилого віку. Деяким ставало погано, доводилося викликати швидку допомогу.

Поруч же розташувався парк атракціонів для дітей, що викликав ажіотаж не менш продуктового.

"Дітям радість, поки безкоштовно, але будку для квитків вже поставили", – розповів місцевий таксист. Правда, в будці розташовувався пульт управління каруселею, але напис "Каса" таки був.

У той же час на розпеченій і абсолютно безлюдній центральній площі міста, прямо біля штабу Березенка, була встановлена ​​сцена в його кольорах, на якій танцювали різні творчі колективи.

Скандалом дня стало затримання мікроавтобуса, в якому були виявлені силіконові дублікати печаток дільничних та окружної виборчих комісій. Машину затримали нардепи з групи підтримки Корбана.

 


Фото Віталія Купрія
Поруч з нею депутати зафіксували співробітників МВС в цивільному. Близький до "дніпропетровської команди" нардеп Віталій Купрій поспішив звинуватити міліцію у причетності до фальсифікації виборів.

Ближче до вечора Корбан поїхав розбиратися в ситуації з начальником обласного управління міліції Едуардом Алехіним. З ним поїхав Купрій, а також депутати від Радикальної партії Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий, які підтримують Корбана.

 


Фото Віталія Купрія
У залі засідань облуправління МВС трапився скандал. Корбан звинувачував Альохіна в роботі на кандидата від влади. У свою чергу, керівник чернігівської міліції стверджував, що співробітники в цивільному отримали вказівку затримати машину з печатками після того, як про її приїзд керівництва міліції повідомили люди самого Корбана.

"Я тебе особисто за..у. Вважай, що ти вже не працюєш", – тиснув на Альохіна Корбан.

"Це не тобі вирішувати", – досить спокійно відповідав Альохін.

Однак після перепалки з'ясувалося, що керівництво міліції про приїзд машини з дублікатами печаток дійсно повідомив один зі співробітників штабу Корбана. Про що він забув повідомити самому кандидату і нардепам.

"Якщо це так, я при всіх присутніх приношу вибачення", – сказав Корбан Альохіну.

Уже на виході з будівлі міліції Корбан і його соратники зустріли ще одну групу нардепів, прибулу на чернігівські вибори – Андрія Левуса, Миколу Величковича і Володимира Соляра.

"Ми займаємо нейтралітет і приїхали контролювати силовиків", – сказав Левус.

День виборів

З самого ранку неділі в штабі Корбана заговорили про спроби їхнього опонента зірвати виборчий процес. Зокрема, сторону Березенка звинувачували в організації "каруселей", підкуп на дільницях та інших порушеннях.

Але в штабі глави ДУСі, який розташувався в самому центрі Чернігова в будівлі драматичного театру, на ці звинувачення не реагували ніяк. Там був "оазис спокою", де за весь день з'явилося тільки кілька депутатів від БПП.

Самого кандидата за весь день працівники штабу бачили лише раз.

"Він був зранку, з нами привітався і поїхав", – розповіла одна зі співробітниць.

Тим не менш, протягом дня депутати від БПП, які зрідка з'являлися,  висловлювали абсолютну впевненість у перемозі Березенка.

Але реальний штаб глави ДУСі розташовувався зовсім не в драмтеатрі, а в готелі "Парк-готель Чернігів". Неподалік від якого в сорокаградусну спеку чергував взвод силовиків у балаклавах, повному спорядженні і з автоматами.

Перша публічна реакція з боку Березенка з'явилася після того, як на одній з ділянок виявили "журналістів" газети Комітету виборців України "Точка зору". Їх посвідчення були підписані колишнім главою КВУ, чинним депутатом від БПП Олександром Черненко. Екс-глава КВУ разом зі своїм наступником Олексієм Кошелем в один голос заявляли, що не мають ніякого відношення до "журналістів".

"На їхніх посвідченнях стоїть нібито мій підпис, але я вже не маю ніякого відношення до газети ще з листопада 2014 року. Всі підписи сфальсифіковані", – запевняв Черненко.

 


У той же час Корбан інспектував виборчі дільниці. Під однією з них під час його приїзду трапився скандал. Біля дільниці в одній зі шкіл Чернігова знайшли сумку з квитками на концерт Івана Дорна та статутними документами організації "Рада регіонального розвитку Чернігівщини".

Формально саме ця організація організовувала концерт. Взагалі, Рада регіонального розвитку – консультативний орган при Порошенко. Березенко відкрив у Чернігові спеціальний центр цієї ради. А громадська організація зі схожою назвою, швидше за все, "клон", створений його опонентами.

На місце прибули Корбан зі своєю групою підтримки і депутат від БПП Костянтин Усов з цілим мікроавтобусом "спортсменів". Після нетривалих перепалок сторони розійшлися, а сумка залишилася лежати на землі під охороною міліції.

Взагалі, в день виборів у Чернігові відбулося цілих два концерти. Один з них проходив вдень на Блакитних озерах. Туди був організований безкоштовний транспорт. У штабі Корбана стверджували, що цей концерт був запланований стороною Березенка з метою збити явку молоді на дільниці. Саме молодь у Корбана вважали своєю цільовою аудиторією.

Схожу технологію ще в 2008 році використовувала команда Черновецького на виборах мера Києва. Тоді за містом організовували концерт для відволікання молодіжного електорату Віталія Кличка.

У той же час увечері біля штабу Корбана відбувся концерт Дорна, запрошення на який роздавали біля виборчих дільниць. Очевидно, цей концерт був контрзаходом Корбана для залучення молодих людей на вибори.

Варто відзначити, що в Чернігові під час кампанії була ціла війна концертів.

"Березенко організовував концерт ТІКу і Brutto (група колишнього соліста" Ляпис Трубецкой "Сергія Міхалка, – ред.). А ми зробили рекламу, що відбудеться концерт Софії Ротару. Літні жінки, побачивши на сцені " Ляпіса "замість Ротару, м'яко кажучи, здивувалися ", – розповідав один з керівників штабу Корбана.

Вцілому голосування проходило абсолютно спокійно. Всі чекали результатів екзит-полів.

Близько 16:00 год. один з депутатів від БПП розповів INSIDER, що за їх даними екзит-полів Березенко перемагає, набравши близько 30% голосів, а у Корбана – 17%. Підрахунок результатів показав, що він був не далекий від істини.

 


Вже після закриття дільниць, о 20:00 год., штаб Корбана повідомив результати своїх екзит-полів. Згідно з ними, бізнесмен нібито набрав 33% підтримки, а Березенко – 23%. Правда, керівник соціологічної фірми New Image Marketing Group Олег Синаюк підкреслив, що 60% респондентів відмовилися відповідати на питання і тому дані можуть бути невисокої якості.

У той же час в штабі Березенка, схоже, були настільки впевнені в перемозі, що навіть пропустили оприлюднення екзит-полу від "Соцісу", яке у глави ДУСі називали "автентичними". Через 10 хвилин після закриття дільниць результати все ж були виведені на екран.

За цим опитуванням Березенко перемагав, але ніякої реакції в штабі не послідувало. Кандидат під'їхав до свого публічного штабу близько 20:30 год., дав коментар близькому до його соратників місцевому телеканалу "Гармата" і поїхав.

У штабі таку поведінку не пояснювали, але неофіційно говорили, що Березенко зараз включається для "Громадського" та "Інтера", а потім поїде вечеряти. Чернігівські журналісти, схоже, мало цікавили главу ДУСі.

Наступного разу Березенка побачили в штабі через півгодини, коли кандидат приїхав поспілкуватися з журналістами, але знову не з усіма, а лише з київськими. На вході в драмтеатр Березенко поділився своїми враженнями від кампанії, назвавши її "брудною".

"Брудна кампанія для мене була в інформаційному плані. Я не хочу розповідати все, що відбувалося", – чи то скаржився, чи то виправдовувався Березенко.

Він відмовився розповісти, у скільки обійшлася виборча кампанія. В своїй перемозі він був упевнений, але відбивався від запитань стандартними формулюваннями, що визнає будь-який результат.

При цьому, на питання про різницю в екзит-полах, оприлюднених в його штабі і в штабі Корбана, Березенко лише посміхався.

"Ви взагалі самі знаєте, як називається ця соціологічна компанія, яка була з іншого боку?" – запитував у журналістів глава ДУС.

 


Своє бажання стати депутатом Березенко пояснював тим, що ДУС вже не його масштаб.

"Залишатися там і тішити себе тим, що у мене великий кабінет на Банковій, – це не зовсім те майбутнє, яке я собі бачу", – заявив Березенко.

Питання щодо того, що він приходить на місце координатора фракції БПП Ігоря Кононенка, змусило кандидата дещо задуматися.

"Я точно займу місце члена фракції БПП", – почав здалеку Березенко.

Говорити безпосередньо про свою майбутню фракційну місії він не особливо хотів, але і заперечувати своє призначення не поспішав.

"Фракція у нас велика, її дійсно важко координувати", – туманно відповів Березенко.

Оточення глави ДУСі було впевнене, що вночі ніяких ексцесів не буде.

"Щоб щось змінити, їм (конкурентам, – ред.) треба буде чверть ділянок "покласти". Навіть їм такого не треба", – запевняв один із соратників Березенка.

Корбан ж, після оголошення результатів екзит-полів, запевняв INSIDER, що його команда веде паралельний підрахунок голосів.

"За моїми даними, реальний розрив близько 5% на мою користь", – сказав він.

 


Ніч підрахунку голосів теж пройшла спокійно. Лише близько 02:00 год. з'явилася інформація про те, що депутати від БПП нібито заблокували машину з протоколами, але ситуація резонансу не отримала.

Вже в понеділок на прес-конференції в Чернігові Корбан заявив, що не буде судитися з Березенком.

"Поразки я не визнаю, але є юридичний факт. Ми не будемо продовжувати жодних юридичних дій з цього приводу. Березенко отримає мандат, від якого погано пахне. Судитися ми не будемо", – сказав він.

Зранку біля штабу бізнесмена якийсь час ще роздавали продуктові набори. Але до середини дня видача закінчилася, а каруселі в парку атракціонів стали розбирати.

На виїзді з Чернігова журналіста INSIDER обігнав ескорт міліцейських машин. На заправці журналіст побачив одного з міліціонерів з колони.

– На Київ? – запитав журналіст.

– Ага, там же ж все ясно, – відповів міліціонер.

– Що саме ясно? – уточнив INSIDER.

– Ну, наш же переміг …

Ще в травні один із соратників президента сказав що Березенко точно переможе, і у Корбана немає шансів.

"Ми знали, що у нас буде близько 30%, ми просто працювали з потрібною нам електоральною базою, ми працювали на те, щоб її мобілізувати. Питання було – скільки набере Корбан. Якби вони не показували з себе і розумних, і красивих, думаю, він би отримав більше. Але вони, з одного боку, грали в гасконців, а з іншого – роздавали гречку. Треба було вибрати щось одне", – сказав співрозмовник.

"Тут, як в покері, – просто потрібно взяти все своє", – додав соратник президента.

За матеріалами: espreso.tv, theinsider.ua

Джерело: Корупція.інфо