54361

Замість того, щоб допомагати своїм однопартійцям на фронті, "Свобода" влаштувала на них піар, паралельно займаючись у Києві "договорняками" з Віталієм Кличком.

Про це повідомляє Корупція.Інфо  з посиланяям на depo.ua

Уже стало якось звично, що з наближенням виборів всю Україну, як новорічну ялинку, обвішують політичною рекламою. Не стали виключенням і місцеві вибори, які пройдуть у кінці жовтня. В Києві, наприклад, окрім всюдисущого Коломойського "УКРОПу" та екс-"регіоналівського" проекту "Рух за реформи", третє місце за кількістю білбордів впевнено посідає ВО "Свобода", яка за тиждень перед Днем Незалежності масово скупила білборди, де розмістила зображення власної символіки та українських вояків. Найактивніше для агітації використовувалися бійці "свободівського" батальйону "Карпатська січ", хлопці з якого прикрашають понад сотню білбордів партії Тягнибока у Києві.

Цинізм ситуації полягає у тому, що саме цей підрозділ, у якому воюють рядові "свободівці" (до речі, головне місце розташування – сумнозвісні Піски), має суттєві проблеми з озброєнням. Зокрема, нещодавно в Міноборони примудрилися видати воякам кулемети без станин. Авжеж, ті хто дивився "Рембо", можуть сказати: невелика біда – взяв кулемет в руки – і вперед, косити ворога. Реальність полягає у тому, що стріляти без "лафета" з того ж ДШК – це справа дурна і безрезультативна. Однак замість того, щоб купити їм потрібні для збереження їх життя речі, "свободівці" їх… сфотографували. А станини пізніше привезли волонтери…

І все це попри те, що гроші у партії попри позиціонування себе як "бідної та нещасної" є. І чималенькі. Благо, у 2014 році представникам "Свободи", хай і ненадовго, але вельми ефективно вдалося попрацювати у виконавчій владі. Мова йде, зокрема, про Генерального прокурора Олега Махницького, голови Держземагентства Сергія Рудика, а також двох міністрів – екології Андрія Мохника та аграрної політики Ігоря Швайки. Кожен з них за майже рік своєї діяльності встиг "нацарювати" немало…

Однак повернемося до теми білбордів. Багато хто з киян звернув увагу на те, що попри значну кількість реклами в Києві, "Свобода" досі не розпочала кампанію на мерських виборах в столиці. І це попри те, що у неї є одразу кілька кандидатів-"середнячків", які б могли поборотися за вихід у другий тур, де б зустрілися з Віталієм Кличко. Зокрема, мова йде про нардепа Юрія Левченка, який минулої осені обирався в Верховну Раду по багатостраждальному мажоритарному округу №223 в Києві і якому соціологи дають досить непоганий рейтинг для виходу у другий тур. Є ще й Андрій Іллєнко, який, щоправда, на минулорічних мерських виборах показав низький результат – 3,1%.

Однак, як розповіли  в КМДА, існує певний "договірняк" між Кличком та керівництвом партії. Зокрема, нібито перемовником з боку "Свободи" був Ігор Кривецький, відомий в деяких "авторитетних" колах як "Пупс". В результаті, була досягнута усна домовленість щодо того, що "Свобода" зіграє з Кличком в піддавки, і виставить на вибори екс-нардепа Олександра Мирного – відверто слабку кандидатуру. Цей політик, зокрема, відомий тим, що минулого року йому не вдалося стати міністром аграрної політики через відсутність вищої освіти, в результаті чого міністерське крісло отримав Ігор Швайка. Пізніше, цієї зими, Мирний пробувався балотуватися в депутати Київради на довиборах, висунувши свою кандидатуру на одному з округів Дарницького району, але примудрився зайняти лише третє місце.

У "Свободі", вочевидь, настільки глибоко поринули у світ різноманітних домовленостей, що не зважають на те, що висунення слабкого кандидата в мери автоматично відіб'ється на результаті "Свободи" у Київраді. Мабуть, поява білбордів у столиці розрахована саме на те, щоб хоча б зробити видимість роботи "тягнибоківців" у Києві.

 

dsc_0673_615x462

DSC_0670