Часто вибори це не тільки відповідальний крок, обрання власних фаворитів, а іноді і ряд кумедніих історій. Справа у тому виборці іноді вчиняють на дільницях несподівані речі, чим можуть довести голів комісії до серцевого нападу. 

На вибори з "чотирилапими"

 

На дільницю ВО №152 у Рівному, у Палац культури «Хімік» двоє виборців прийшли голосувати зі своїми домашніми улюбленцями. Очевидно, вони вийшли зранку на прогулянку і, щоб два рази не бігати, прихопили з собою паспорти. Ці виборці зайшли проголосувати у кабінки зі своїми собачками. Комісія, очевидно, дещо розгубилась, адже в інструкціях нічого про подібні випадки не сказано. Але врешті-решт цьому не перешкоджали.

 

Волевиявленню циган


На Закарпатті право голосу мала велика циганська громада. Частина з них – неграмотні. Тому, щоб віддати свій голос за потрібного кандидата, вони перед тим записували його номер на руці. Адже якщо букви ці люди не знають, то з цифрами проблем немає. Жодного факту підкупу виборців серед ромів зареєстровано не було.

 

Мені 53, та грамоті не навчена. Та й коли було ходити до школи, якщо з 5 років бавила молодших братів, а в 14 – сама стала мамою. У мене 9 дітей, 18 онуків та 15 правнуків. Цифри – знаю добре, бо щодня рахую здачу на ринку та в магазині. А літери – не розпізнаю. Хіба що можу написати своє прізвище. Коли отримала бюлетень – поставила за себе підпис. Та де в законі написано, про те, що якщо я не грамотна, то мені заборонено йти на вибори, – розповіла кореспонденту zaholovok.com.ua пані Моріка.

 

Травмування на дільниці


Про поранення на дільниці у Рівному у неділю вранці сповістили ледь не всі інформаційні сайти. Ще б пак, такий заголовок обов’язково приверне увагу читача. На щастя, поранення виявилось не смертельним – виборець, який голосував у ЗОШ №24, поранив собі палець – дверима. Заступник голови цієї ДВК надав медичну допомогу, заклеївши місце "поранення" пластирем.

 

П’яний член виборчої комісії у Чернівцях ледь не спалив бюлетені


Окрема розмова – нетверезі виборці. Але, виявляється, зайву чарку перед виборами можуть перехилити й члени виборчих комісій. Головне – щоб без трагічних наслідків.


Зокрема, як у Чернівцях, де член комісії, за словами його колег, протягом дня бігав «по сто грам». І коли дільниця вже зачинилась, був добряче напідпитку. Тож коли він витягнув цигарку, щоб закурити прямо над бюлетенями, інші члени комісії покликали правоохоронців. Спочатку на зауваження міліціонерів п’яний чоловік не відреагував. Тоді працівники органів внутрішніх справ вивели його на вулицю та викликали на допомогу патрульних. Правоохоронці склали адмінпротокол за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення та відвезли на медичне освідчення на стан алкогольного сп’яніння.


У Рівному ж п’яний виборець настільки розхвилювався через те, що у бюлетені немає графи «проти всіх», що, очевидно, на знак протесту порвав його на очах у всіх на дільниці у ПК «Хімік». А це – умисне псування виборчого бюлетеня, тому надалі нетверезий рівнянин спілкувався вже з правоохоронцями.

 

Голосування за чужим паспортом


В українських селах голосування завжди були особливими. Селяни часто забувають паспорти вдома і просять односельчан у комісії видати їм бюлетень, адже «Ти ж мене знаєш!». Хоча були спроби й проголосувати за чужим документам.


Зокрема, на виборчу дільницю у селі Бармаки Рівненського району (153-ий виборчий округ) прийшла жінка. Але, як згодом виявилося, хотіла це зробити за чужим паспортом. За словами громадянки, свій паспорт вона забула вдома.


Член ДВК, як повідомляли спостерігачі з ГО «Опора», не перевіривши паспорт, поставила галочку та дала списки виборців жінці для підпису. У ситуацію втрутились спостерігачі, завдяки яким член комісії побачила, що порушує закон, адже паспорт засвідчує іншу особу. Звісно, проголосувати цій селянці не дозволили.


При цьому, «опорівці» зазначають, що часто члени ДВК не перевіряють документи осіб, що голосують.

 

На Рівненщині розголосили діагнози тих, хто голосував на дому


У селі Жорнів Дубенського району Рівненської області дещо перестарались із тими громадянами, які хотіли голосувати на дому. До цих заяв люди додавали довідки із амбулаторії практики сімейної загальної медицини, в яких зазначався діагноз – а це вже розголошення лікарської таємниці, тому й заборонено. Незважаючи на ці порушення, члени ДВК ухвалили рішення таки провести голосування «на дому» для заявників.

 

На Закарпатті на виборчій дільниці з`їли прапор з гербом


Члени дільничної комісії у селі Лазещина Рахівського району спеціально на честь виборів виготовили жовто-блакитний торт з національним гербом, повідомляє zakarpattya.net.ua. Щоправда, невідомо, коли саме цей торт з’їли і чи пригощали ним виборців.

 

Виганяли нечисть з дільниці


Першим у приміщення однієї з дільниць у Тернополі зайшов священик, освятивши її.

Його запросили члени ДВК, тому він побажав усім плідної роботи. Очевидно, це допомогло – на дільниці обійшлось без курйозів і порушень.
 

Автор : Кай Кіт

Джерело: Press-Центр