Оприлюднені результати першого туру виборів президента Франції

У другому турі відбудеться дуель проросійської популістки та єврооптиміста, – Корупція Інфо

Популярне: Урвався терпець: Президент України офіційно закликав ООН розмістити миротворчі батальйони на Донбасі

За результатами підрахунку 97% голосів, лідер партії «Вперед!» Еммануель Макрон і лідер «Національного фронту» Марін Ле Пен виходять до другого туру виборів президента Франції, пише LIGA.net з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Франції.

Макрон став лідером перегонів, отримавши 23,86% голосів. У Ле Пен — 21,43%. За кандидата партії «Республіканці» Франсуа Фійона проголосували 19,94% виборців, а за лідера ліворадикалів Жан-Люка Меланшона — 19,62%.

Кандидат соціалістів Бенуа Амон набрав 6,35% голосів. Він уже закликав голосувати в другому турі за Макрона, як і Фійон.

Після голосування Ле Пен пообіцяла виборцям захистити Францію від «нестримної глобалізації» і закликала «струсити кайдани зарозумілих еліт». Макрон закликав всіх патріотів об’єднатися навколо нього проти загрози «націоналістів».

Нагадаємо, раніше «Ракурс» повідомляв, що у першому турі виборів у Франції змагатимуться комуніст-путініст Жан-Люк Меланшон із Лівої партії, незалежний центрист та екс-протеже діючого президента Франсуа Олланда, а нині фаворит букмекерів, — Еммануель Макрон, соціаліст Бенуа Амон, відверто проросійська Марін Ле Пен з «Національного фронту» та скандальний консерватор Франсуа Фійон від «Республіканців».

Також нагадаємо, у січні цього року Марін Ле Пен в черговий раз заявила, що анексія Криму Росією «не є незаконною» і що в разі перемоги на виборах президента Франції вона визнає окупований півострів російським. Путіна Ле Пен вважає «захисником християнської спадщини європейської цивілізації», а також визнає терористичні ДНР-ЛНР.