Говоряща голова Інни Богословської не сходить з екранів українського телебачення ось уже ціле десятиліття, проте з кожним роком її аудиторія ставала все меншою, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Людині явно недобре”: Експерт припустив, що Юлія Тимошенко – важко хвора

Чи є сенс слухати слова політика, який змінив півдюжини різних партій і мало не щороку повертатися спиною до недавніх союзників? Тепер у Богословської-політика навряд чи є майбутнє, однак українцям цікаво дізнатися про минуле Богословської-бізнесмена, щоб зрозуміти, хто ж насправді стільки років морочив їм голову …

 Дочки і матері

Герман Сергійович Богословський

Інна Германівна Богословська народилася 5 серпня 1960 року в Харкові, в родині типового радянського «середнього класу». Її батько Герман Сергійович Богословський (народився 14 червня 1936 роки) був іменитим фахівцем у військовій техніці. У 1958-му він закінчив харківську Військову інженерну радіотехнічну академію ППО імені Говорова (ВІРТА), працював інженером-випробувачем на військових полігонах, в 1970-71 роках їздив у відрядження до В'єтнаму встановлювати радари протиповітряної оборони – за що отримав кілька радянських медалей і в'єтнамський орден . Потім працював над створенням нових моделей систем ППО і ПРО, а на початку 80-х повернувся вже викладачем.

На жаль, в 1992-му, як і аналогічне за профілем училище в Києві, Академія була розформована. Залишки влили в Харківський військовий університет, а в 2007-му і той наказав довго жити, і будівля передали Харківському державному університету ім. Карамзіна (там зараз факультети програмування і соціології). Але до цього часу (з 1989) Герман Богословський вже перевівся викладачем в Харківський політехнічний інститут (нині Харківський державний політехнічний університет), де з 1995 року став деканом по роботі з іноземними учнями. Для своєї дочки він був кумиром і справив великий вплив на її виховання, хоча вдома бував лише періодично: в перервах між відрядженнями на полігони і в «братські країни» вчив дочку плавати і стріляти, грати в карти і світських манер, ходив в ній в походи і їздив в подорожі.

Її мама Людмила Олексіївна Богословська (1939 р.н., дівоче прізвище Гудир) закінчила Харківський юридичний інститут (ХЮІ, нині Національна юридична університет ім. Ярослава Мудрого), згодом ставши його доцентом. І як би донька не любила свого тата, але пішла вона по стопах матері, в 1977 році теж поступово в ХЮІ. А в 1978-му Інна Богословська поспішно вийшла заміж за Анатолія Суріна, з яким прожила в офіційному шлюбі 13 років, і від якого в 1980 році народилася її дочка Анастасія (що носить прізвище батька). Анастасія продовжила сімейну традицію, і слідом за бабусею і мамою закінчила цей же юридичний – благо Людмила Олексіївна змогла зробити навчання внучки легким і успішним.

Кілька років тому видання «Forpost» писало, що Анатолій Сурін нібито є «братом Олександра Бандурки». Точніше, Олександра Бандурки-молодшого, сина відомого харківського «патриція» генерала Олександра Бандурки-старшого, який зробив ще за радянських часів кар'єру начальника обласного УМВС, у 90-х побудував «ментовські дах» для харківського бізнесу та став власником ряду власних компаній, а після прилаштувати своїх синів начальниками податкової адміністрації та податкової поліції Харкова. Однак єдиного рідного брата Олександра Бандурки-молодшого звуть Сергієм, і його прізвище теж Бандурка, так що в кращому випадку Анатолій Сурін може бути лише їх далеким родичем. Швидше за все, це була лише чутка, що виникла при спробі пояснити стрімке кар'єрне зростання самої Інни Германівни.

Генерал МВС Олександр Бандурка, батько «ментовського даху» Харкова

Ось тільки цей зліт стався набагато пізніше. А ось з 1982 року, коли Інна Богословська з відзнакою закінчила Харківський юридичний інститут, і до самого початку 90-х вона працювала звичайним адвокатом, займаючись цивільними і кримінальними справами в судах Харкова. Втім, деякі справи були такі і прості: так Богословська познайомилася зі світом радянських «цеховиків», спекулянтів, розкрадачів і рекетирів, а також з покривають їх радянськими чиновниками та правоохоронцями. Ці дуже потрібні знайомства в нагоді їй в майбутньому.

У 80-х Інна Богословська вдарилася в езотерику: інтерес до цього їй прищепив ще батько, який приїжджав з далеких країн з історіями про екзотичні культи. Вона почала захоплюватися Реріхом і буддизмом.

Розлучення Богословської збіглося (чи випадково?) З її рішенням піти в «кооператорство»: в 1991 році вона відкрила свою контору з гучною назвою «ТОВ Юридична міжнародна служба». . Однак назва була вибрана не випадково: Богословська вирішила кинути малоперспективний судовий захист (тим більше що в 90-х серйозні справи часто до суду вже не доходили) і націлилася на юридичну консультацію спільних підприємств. Зокрема була інформація про те, що в 1992-93 р.р. Богословська працювала над схемами «чорнобильських» підприємства «Бриг», «Буртекс» і «Бізон», через які здійснювався спільний бізнес генерала Олександра Бандурки-старшого і Марка Мойсейовича Добкіна , батька майбутнього харківського губернатора. Ці схеми давали потрійну вигоду: як підприємства з іноземним капіталом, вони отримували ряд податкових пільг, як зареєстровані в Чорнобильській зоні вони звільнялися від сплати ПДВ, і ще примудрялися доїти державу фіктивним поверненням ПДВ через хитру систему компенсацій. Зрозуміло, що працювало це все виключно завдяки зв'язкам Добкіна і Бандурки, однак для складання схеми був потрібний грамотний юрист – працював, як мінімум, за хороший гонорар. Можливо, звідси і пішли чутки про те, що перший чоловік Богословської був родичем Бандурки. Але на той час, повторимо, вони вже давно розлучилися.

На початку 90-х у Інни Богословської з'явився новий супутник життя: дизайнер Юрій Ринтовт (1966 р.н.), з богемними замашками і довгими волоссям, що став їй другим чоловіком (цивільним). Правда, тоді він ще не мав своїх фірм і салонів, і підробляв ремонтом квартир: розробляв дизайн інтер'єрів для елітного житла перших «нових українців».

На початку 2008 року Богословська отримала потішнну посаду «глави податкової адміністрації тіньового уряду України», сформованого Партією Регіонів. Однак відсутність в Україні традицій західної політичної культури, звідки і намагалися перейняти гру в «тіньовий уряд», зробило цю затію порожньою і безглуздою. Більш того, вираз «тіньовий уряд» в українців міцно асоціювалося з «тіньовою економікою», і люди, які добре знали минуле Богословської, знайшли її «посаду» цілком відповідну її бізнесу.

Цинічним жартом здавалося і призначення Богословської в грудні 2008 року головою парламентської «Комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів» – адже це з подачі радників її фірми почалися «газові війни». Але тоді ще ніхто не здогадувався, що саме Богословська на чолі цієї комісії ініціює тему залучення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності і почне формувати для цього юридичну базу, пізніше використану в процесі над Тимошенко. Причому, в ході цього Богословська виступала з позицій вже не Партії Регіонів, а Віктора Ющенка – що вступив тоді в жорстке політичне протистояння з Тимошенко. Джерела повідомляли, що це було не випадково: в даному випадку і Ющенко, і Богословська виступали на стороні інтересів Дмитра Фірташа.

І ось в травні 2009-го Інна Богословська знову зробила політичний кульбіт: вона вийшла з Партії Регіонів, заявивши, що буде сама балотуватися в Президенти України. Втім, в ПР на неї зовсім не образилися, а політологи пояснили її хід тим, що Богословську, як жінку-політика, зробили технічним кандидатом для відбирання голосів у Юлії Тимошенко. Але багато відняти вона не змогла: на виборах 2010 року Інна Богословська посіла лише 10-е місце з результатом 0,41%. У жовтні того ж року, коли Богословську знову прийняли в Партію Регіонів, версія про її ролі технічного кандидата підтвердилася.

Однак після цього необхідність в послугах Богословської вичерпалася, і відповідно впала і  її політична вага: на виборах 2012 року вона йшла в виборчому списку Партії Регіонів лише під номером 60. Одночасно в Раду по мажоритарному округу №193 обирався регіонал Володимир Мельниченко, який невдовзі став відомим як « третій чоловік »Інни Богослівка. Теж «цивільний», оскільки у Мельниченка було офіційна дружина і двоє дітей. Однак свій зв'язок Мельниченко і Богословська не приховували, і навіть в сесійній залі сиділи поруч, постійно вирішуючи якісь своїм «сімейні» справи.

Варто зауважити, що ще перед виборами 2012 року Володимир Мельниченко став фігурантом скандальної заяви Геннадія Москаля, який назвав його відомим бандитом 90-х років.

Це був не єдиний випад Геннадія Москаля на адресу Богословської. Ще в 2010 році, погрожував Богословській відкрити проти нього кримінальну справу, Москаль заявив, що має на неї великий компромат. І зокрема повідав про те, що Богословська орендує в Козині будинок, де вона нібито влаштувала секс-клуб, в якому «розважається» і сама. Реакція Богословської була вельми цікавою: замість того, щоб засудити Москаля за наклеп, вона в своїх телешоу і інтерв'ю раптом почала розповідати про те, що є прихильницею «вільних відносин» і «сексу без презерватива». Найголовніше – вчасно змитися!Що ж, ось так Юрій Ринтовт непомітно зник з життя Богословської, втративши також і свій театрально-концертний клуб «РодДом». Але, як було зазначено вище, в 2013 році матеріальний стан Богословської серйозно погіршився – принаймні, офіційно. На той момент вона була власником і співвласником: ТОВ «КУРССТЕНМАШ» (реєстраційний номер 21221099), Харківська громадська організація «Клуб РодДом» (25855369), ТОВ «Гастрольне агентство« РодДом »(33899308), ТОВ« Міжнародна аудиторська алужба »(22609799) , ТОВ «Міжнародна юридична служба» (21226323), Всеукраїнський благодійний фонд «Віче» (26334632). З них прибуток (близько 200 тисяч гривень на рік) приносила тільки «Міжнародна юридична Служба», «КУРССТЕНМАШ» отримувала в якості плати за оренду офісів гроші від інших фірм Богословської, а решта провели рік з нульовим балансом. При цьому на фірмах висів борг з 2007 року (з відсотками понад 3 мільйони) за кредити, взяті ще в пінчуківський «Укрсоцбанку» і перейшов у спадок україно-австрійському «Unicredit Bank».Чи то фінансове банкрутство, то чи політичне чуття штовхнуло Інну Богословську знову змінити свій політичний окрас. У листопаді 2013 року його виступила з публічною критикою відмови Віктора Янковича від підписання Асоціації.

А відразу після першої спроби розгону Євромайдану саме Богословська стала автором фрази «вони ж діти!», Та 9 грудня демонстративно вийшла з Партії Регіонів. Пізніше ходили чутки, що Богословській відразу стало відомо про справжні масштаби Євромайдану і його підтримку найбільшими олігархами (Коломойським, Порошенко), тому вона, зваживши всі за і проти, поспішила заздалегідь покинути ряди приречених на поразку. І тепер уже обрушила всю свою ораторську міць проти Янковича, Партії Регіонів, а заодно і на харківського мера Геннадія Кернеса. Який, втім, не залишився в боргу: назвав Богословську «повією» і показав лист подяки її матері Людмили Олексіївни (доцента Юридичної академії) в якій та висловлює Кернесу вдячність за роботу «на благо Харкова».Практично разом з Богословською, в грудні 2013 року лави Партії Регіонів покинув і її новий цивільний чоловік Володимир Мельниченко.

Завдяки цьому його кар'єра не постраждала: у 2014 році він благополучно переобрався в мажоритарний округ №193 вже від нової пропрезидентської партії «Солідарність», і зараз є членом депутатської фракції Блоку Петра Порошенка. Сама ж Інна Богословська поки що лише плекає надію повернутися в парламент: проблема в тому, що її не бере до своїх лав жодна політична партія. Для прихильників нової влади вона залишається колишньою соратницею Януковича, для колишніх регіоналів – зрадницею. Але судячи з того, що Інна Германівна зачастила на телеканал «112» в якості політичного експерта, де дає там свої прогнози про «загнаного в кут Путіна» і критикує економічну політику уряду, вона шукає собі місце в «проукраїнській ліберальній опозиції». Ось тільки зв'язуватися з Богословською поки більше не хоче жодна партія …