Під Києвом поховали 16-річного Павла Кремінського, якого 18 січня знайшли мертвим в озері. Шукали підлітка майже дві доби всім селом. За однією з версій поліції, він упав у воду і не зміг вибратися, хоча супроводжував його до озера 20-річний знайомий Назар.

Сьогодні в селищі Бабинці Бородянського району, де жив Павло, траур. Місцевий цвинтар не бачив стільки людей. Провести в останню путь підлітка прийшли більше 300 осіб – небачена кількість для населеного пункту чисельністю 2688 людей. Зібралися його однокласники, однокурсники, вчителі, сусіди і просто місцеві жителі, яких не залишила байдужими ця історія.

Павло зник у ніч із 16 на 17 січня. А знайшли його 18 січня о 16.30, уже не живим. У той фатальний день, у двоюрідної сестри Павла, Ані, був день народження, куди він був запрошений. “Зараз у молоді мода – вітати іменинника о 12 годині ночі. І Аня покликала Пашу, як і інших гостей на цей час. Були і її батьки. Привітали і розійшлися – дівчата по домівках, а хлопці пішли гуляти далі”, – розповідає подруга Павла Ганна.

За її словами, хлопці сиділи десь біля школи, ще випили. А потім Павло пішов додому, а супроводжував його 20-річний Назар. Але до будинку Павло так і не дійшов.

“Коли Паша зник, Назара допитала поліція, і він спочатку сказав, що довів того о 2 годині ночі до самого будинку. Шукати Пашу стали вранці. Шукали всі – і молодь, і діти, і їхні батьки. Прочесали всі навколишні ліси, заглядали всюди в кожен яр, у кожну щілину. Шукали навіть вночі. У нас велика компанія, ще зі школи. І ми всі дуже переживали, коли Паша зник. Адже він завжди ночував тільки вдома. Він був дуже домашньою дитиною. Єдиний у сім’ї, його батьки, бабуся просто молилися на нього”, – продовжує свою розповідь Анна.

“Він був у позі ембріона”
Коли хлопця все-таки не знайшли, знову допитали Назара, який тоді зізнався, що довів Павла до озера о 5 ранку. Тоді місцеві жителі викликали рятувальників з Головного управління надзвичайних ситуацій. Київської області, але водолази хлопця не знайшли.

“У результаті його тіло виловили місцеві рибалки в трьох-п’яти метрах від того місця на березі, де він залишив телефон і свою шапку. Вони цілий день ловили сітками, закидали спінінги”, – розповідає одна з сусідок Павла.

За її словами, коли хлопця витягли на берег, люди просто непритомніли. “Знепритомніли осіб 10. Було кілька швидких. Паша був у дивній позі ембріона – руки/ноги зігнуті. Я, звичайно, не експерт, але подумала, що в воду він потрапив живим і боровся за своє життя до кінця, намагаючись зігрітися. Я особисто схиляюся до думки, що він послизнувся. Там слизько. Плити, дуже вузька стежка і немає тротуару. А з іншого боку дорога і відбійник. У ту ніч був густий туман. Нічого не було видно на відстані витягнутої руки. Можливо, він уперше випив, здалося, злякався, що нічого не бачить. Нахилився до води, впав і не зміг вибратися”, – розповідає одна з сусідок.