Тарута зараз один із тих політиків, до чиїх думок дослухаються. Адже це людина, яка піднялася від звичайного сільського хлопця до впливового політика, бізнесмена та мецената нашої батьківщини.

У політику Сергій Тарута пішов, щоб було легше вирішувати проблеми бізнесу. У 1998 році він був обраний депутатом Донецької обласної ради. У 2004 році Сергій Олексійович зробив ставку на «помаранчеве» і виграв. Підтримавши під час революції Віктора Ющенка, він отримав у свій арсенал впливовову зброю, адже «вдячний» новообраний президент всіляко допомагав і довіряв йому.

Свідченням «глибокої» довіри стало рішення Ющенка доручити Таруті установку спеціального телефонного зв'язку в головних органах країни і це при тому, що всі експерти були проти цього. Та як не крути, цю справу Сергій Олексійович провалив. Фактично через нього багато «державної» інформації утекло в чужі руки  і за чималі гроші, до речі, які пішли в кишеню Таруті. Незважаючи на масштабний витік інформації, ніякого покарання за свої дії Тарута не поніс. Більш того, в 2005 році він став членом Ради підприємців при Кабміні.

У листопаді 2008 року ІСД по вуха вліз в борги і був зобов'язаний виплатити понад 5 мільярдів грн за короткостроковими кредитами. Це змусило Таруту і його партнерів продати контрольний пакет акцій корпорації, залишивши собі лише 49%. 

 

На нову вершину Сергія Олексійовича занесло в березні 2014 року, коли за рішенням «революційної влади» він був призначений на пост глави Донецької ОДА. Експерти назвали це призначення «відкупом» для представників донецького олігархату. Незважаючи на те, що Тарута всіляко заперечує свою причетність до «донецького клану», пов'язаний він з ним більш ніж тісно. До речі, є ще одна цікава версія, по якій Тарута насправді ніякий не олігарх, а лише «представник» одного з «тіньових» магнатів, а за сумісництвом таємного власника «Індустріального союзу Донбасу» Віталія Гайдука, з яким вони, «нібито на партнерських засадах », створювали ІСД.Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

З приходом на пост губернатора Донецької області Сергій Олексійович насамперед намагався поліпшити становище «Індустріального союзу Донбасу», який все ще приносив йому доходи. Так ось, очоливши область, Тарута наказав форсувати темпи видобутку сланцевого газу компанією Shell, аргументувавши це тим, що компанія, яка інвестувала в регіон 200 млн доларів, не повинна мати перешкоди на шляху до своїх цілей. Залучати інвесторів це добре, але ось спосіб, яким Shell добувала там газ, порушував всі правила, шкодячи місцевим жителям. Подейкують, що Тарута отримав від Shell непоганий відкат за таку «послугу». 

І це далеко не найстрашніші речі, які він зробив під шумок війни на Донбасі. Фактично його прихід на пост глави області був пов'язаний з необхідністю вирішити проблеми його компаній. І відразу після того, як справи налагодилися, з посади він пішов, але обіцяв повернутися. Починаючи з 2014 року, Тарута займає місце народного депутата України VIII скликання.


Тарута займався альпінізмом. Його вважають найбільш помітним меценатом України. Добре розбирається в трипільській культурі та колекціонує золото скіфів. У 2006 році його визнали одним із найвпливовіших людей в Україні за версією журналу «Кореспондент», у списку «ТОП-100» якого він посів 8 місце. Однак у 2007 отримав лише 11-е. Також є президентом ФК «Металург».

Зараз Сергій із дружиною мають двох доньок, одна з яких стала ведучою новин на ICTV.