Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат партії “Слуга народу” Данило Гетманцев прокоментував скандальний законопроєкт здешевлення розмитнення та низки пільг для євробляхерів.

В інтерв’ю «Главкому» Гетманцев розповів можливі компроміси та альтернативні проєкти.

«Рік тому, ще за Кабміну Олексія Гончарука, я зустрічався з їхнім головою Олегом Ярошевичем, потисли руки і дійшли згоди, що цей законопроєкт про розмитнення автомобілів впливає на бюджет, тому повинен бути погоджений з Мінфіном. Який варіант він погодить з Мінфіном, з Кабміном, той без жодних зволікань ми виносимо на комітет, рекомендуємо залу, лобіюємо цю ініціативу.

Він пішов до Кабміну про щось домовлятися і, як я зараз розумію, ні з Гончаруком, ні зі Шмигалем ні про що не домовився. Законопроєкт, який вони вимагають прийняти у Верховній Раді, мінусує 8 млрд з бюджету. І це у країні, де наразі не все добре з грошима. Тому євробляхери вирішили піти іншим шляхом: внесли законопроєкт в Раду і через вулицю стали тиснути на депутатів», – зазначив політик.

Крім того, Гетманцев пояснив, чому не може проголосувати за законопроєкт, який розриває бюджет.

«Я можу винести його на комітет, що і було зроблено. Якщо ви подивитеся запис розгляду на комітеті, то побачите, що підтримки немає. Була пропозиція від депутата Мар’яна Заблоцького створити робочу групу, залучити Кабмін і доопрацювати документ. Мого заступника Олександра Ковальчука призначили головою цієї робочої групи.

От все, що вони там розроблять за погодженням з Кабміном, ми все підтримаємо. Водночас, давайте будемо чесними, чотири рази євробляхерам давали можливість «відбілити» свої автівки. Це призводило до того, що держава знімала штрафи на якийсь період, у цей час завозилися нові партії цих автомобілів в Україну, і ця історія нескінченна – це бізнес. Давайте називати речі своїми іменами», – наголосив парламентарій.

Відзначимо, що раніше Володимир Мартиненко, радник глави МВС Арсена Авакова публічно заявив, що держава не має наміру виконувати нові вимоги власників “евроблях”.

На його думку за останні два роки держава максимально пішла назустріч власникам автомобілів на єврономерах, проте більше ніяких поступок їм не буде.

Про це Володимир Мартиненко розповів в ефірі телеканалу “Дім”.

“Давайте говорити відкрито і чесно: ці транспортні засоби були завезені, коли у нас волонтери почали поставляти машини з європейської реєстрацією для наших захисників на передову. І скористалися цим нормативним пропуском багато з тих, хто не захотів виконувати закон і розмитнювати свої транспортні засоби”, – зазначив Мартиненко.

За його словами, таких порушників закону стало досить багато, вони сформувалися в політичні або соціальні групи. Уряд і парламент забезпечили їм і пільговий період перереєстрації, і відстрочили штрафи, уточнив представник МВС.

“Але якщо абсолютно всі їх вимоги виконати, то завтра-післязавтра з’являться нові”, – додав Мартиненко.

“У нас в країні є закон – цей закон потрібно виконувати. У нас є Митний кодекс, за яким на розмитнення транспортного засобу дається 10 днів. Ці люди вже пішли на порушення законодавства. Зараз у нас діє заборона виїжджати на цих транспортних засобах на дорогу, і поки поліція дивиться на них лояльно. Я прихильник того, що закон повинен діяти “, – уточнив радник Авакова.