Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що в Україні з наступного року почнеться автоматичне осучаснення пенсій, яке проходитиме щороку.

"З 1 січня 2019 року — отримають черговий перерахунок пенсії, осучаснення, підвищення військові пенсіонери. І з 1 березня — всі категорії громадян, усі пенсіонери отримають перерахунок пенсії залежно від зміни коефіцієнтів і від базового розміру мінімальної зарплати, за якою розраховують пенсії. Тобто, це вже автоматичний режим, який відчують на собі всі люди", — повідомив Розенко в ефірі "5 каналу".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Віце-прем'єр-міністр підкреслив, що в цьому році рівень пенсійного забезпечення в Україні збільшився, тому що пішов перерахунок військовослужбовцям. Також, за його словами, протягом року збільшуються пенсії людям, виплати яких залежать саме від прожиткового мінімуму.

"Дефіцит і борг Пенсійного фонду не збільшилися, і ми працюємо у межах наших запланованих графіків. Говоримо про те, що ми навпаки, будемо скорочувати бюджет Пенсійного фонду", — резюмував Розенко.

Нагадаємо, раніше в Україні анонсували нове підвищення пенсій. За різними оцінками підвищення виплат може стосуватися приблизно 3 млн осіб. Серед них — колишні медичні працівники, колгоспники і ті, хто частину зарплати отримував у конверті. Найімовірніше, зростання їхньої пенсії "прив'яжуть" до розміру мінімальної зарплати. І щоб підвищити виплати хоча б на 200 грн, мінімалка має бути на рівні 4200 грн.