Питання продовження реформи охорони здоров’я потрібно виносити на Раду реформ, яку очолює Міхеїл Саакашвілі. А також провести відкриті парламентські слухання з залученням не тільки вітчизняних експертів, а й представників МВФ. Таку думку висловив політолог Олексій Голобуцький, коментуючи затягування медичної реформи з боку МОЗ.

Як повідомляється в середу відбулося засідання парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, головним питанням якого мала стати доповідь глави МОЗ Максима Степанова про плани щодо коригування медреформи.

Але міністр охорони здоров’я проігнорував це засідання і замість себе відправив двох своїх заступників.

На думку Олексія Голобуцького, це є черговим свідченням того, що глава МОЗ затягує оприлюднення нової концепції медреформи.

“Степанов неодноразово критикував Уляну Супрун, називав її дії експериментом і закликав все міняти. Але далі слів досі не просунувся. Нагадаю, що його призначили міністром в кінці березня – а значить, був час сформувати хоча б рамкову концепцію подальших дій з реформування медичної сфери та почати діалог. Ховатися за спинами заступників довго не вийде – продовження медреформи від України вимагає МВФ. Не кажучи вже про те, що стан української медицини не влаштовує нікого – ані пацієнтів, ані самих медиків”, – сказав політолог.

В свою чергу, сам Саакашвілі зараз активно зайнявся митницею. Нещодавно політик зазначив:

“Зараз в масштабах всієї України ми пропонуємо автоматизовану систему. Потрібно перевіряти 5-7-8% усіх вантажів, а все інше йде напряму. Це перше, що потрібно зробити. Друге – прибрати суміжні служби. Вони – частина проблеми, але точно не рішення. Третє – закрити систему всередині України. Четверте – зменшити кількість митних документів – до двох (на сьогодні в Україні існує 9 документів для проходження митного контролю – Ред.)”, – зазначив він.

Тоді, на думку Саакашвілі, забереться цілий клас брокеров-“рєшал” – корупційна ланка, яка працює на митниці.

“І тоді – підуть вантажі, піде рух і підуть гроші до бюджету”, – резюмував він.

Сам, Володимир Зеленський заявив, що хоче, щоб Саакашвілі займався реформою української митниці, адже в період свого президентва в Грузії він зміг подолати корупцію і створити сучасну митницю. Також, зі слів президента, у Саакашвілі досить міцні інвестиційні зв’язки з багатьма країнами. До того ж, Зеленського цікавить допомога Саакашвілі в проведенні пенсійної реформи в Україні.