Фінансові зобов’язання населення Києва перед Київенерго в даний момент демонструють великі обсяги заборгованостей, які новостворене комунпідприємство намагається затребувати від киян.

Як відомо, 11 жовтня 2018 року Київтеплоенерго отримало право вимоги щодо заборгованостей Київенерго, накопичених населенням до 1 травня минулого року.  Таким чином новим виконавцем послуги централізованого опалення та постачання гарячої води стало КП Київтеплоенерго, пише Політека.

У зв’язку з цими повноваженнями комунальне підприємство «Київтеплоенерго» вже неодноразово звертався до жителів провести розрахунок по боргах, які були накопичені перед Київенерго.

В єдиному рахунку-платіжці, починаючи з жовтня 2018 року заборгованість споживачів, яка передана до КП “Київтеплоенерго”, відображена окремим рядком. Також там вказані реквізити, на які потрібно спрямувати кошти для погашення заборгованості.
 
Споживачі на сьогодні діляться на тих, хто знає про те, як і коли вони накопичили борги, і тих, хто отримав такі борги несподівано.

Треба відзначити, що досить велика частина київського населення скаржиться на те, що стягнути борги підприємства хочуть, а віддати переплату – ні.  Мовляв, зникли гроші, які кияни пустили в оплату комунпослуг понад використане.

«Переплати залишили в Київенерго, зате, при повній відсутності гарячої води з травня і наявності лічильника, ви десь взяли неоплачені куби і додали їх до боргу вже перед Київтеплоенерго», — приблизно такі меседжі можна зустріти в соціальних мережах, в тредах різних коммунпредприятий.
 
Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич акцентував на тому, що будь-які неузгоджені заборгованості потрібно негайно перевірити в центрах обслуговування клієнтів, надавши документальне підтвердження оплати послуги.  В іншому випадку, заявляє Марунич, постачальник послуги матиме повне право запустити процес стягнення боргів в судовому порядку або просто перестане надавати споживачам комунальну послугу.

«Якщо відразу ж висловити свою незгоду з утворився боргом, то в період перерахунку споживачеві не повинні нараховувати пені і штрафи по заборгованості. Якщо з вашим лічильником все в порядку, він справний і перевірений, то проблем з перерахунком бути не повинно. Інша справа, якщо він старий. Тоді споживача все ж можуть змусити оплатити заборгованості і замінити прилад обліку на новіший”, – говорить Марунич

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
Паралельно експерти радять дублювати скаргу і в Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКП). Інакше споживачам так і нараховуватимуть неіснуючі борги.

«Формальний вихід — йти на прийом у Київтеплоенерго або писати офіційний лист туди з усіма документами, що підтверджують, що боргу у вас немає. Паралельно все це відправити в НКРЕКП. Не всі так зроблять. Мені здається, що регулятор повинен включитися в це питання. Інакше частини споживачів перерахують і знайдуть помилки, а іншим писатимуть борг далі. Суд був би хорошим варіантом, так як рішення суду було б вже доказом для НКРЕКП. Але хто дійде до суду? Хіба будуть вибори і політичні сили включаться, як завжди», — зауважив у розмові з UBR.ua член наглядової ради Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.