Генеральний прокурор України Юрій Луценко відкрито заявив президенту Петру Порошенка і членам так званої «стратегічної дев'ятки» (політичної верхівки, політклубу на Банковій), що хоче стати прем'єр-міністром, передає Корупція.Інфо


«На одному з засідань« дев'ятки »Луценко прямо сказав, що хоче бути прем'єром. Всі подумали, що це жарт. Але сказано воно було серйозно», – розповів виданню один з присутніх на зустрічі.

Інформацію про те, що Луценко був готовий замінити Володимира Гройсмана підтвердили і співрозмовники в оточенні генпрокурора.

За логікою Луценка, в разі балотування на другий термін Порошенка потрібен буде прем'єр, який візьме на себе роль VIP-агітатора.

«Подивіться на Гройсмана, він не дуже рветься вписуватися за Порошенка. А без допомоги прем'єра Петру буде дуже складно вибиратися, – пояснює джерело, близьке до Луценка. – Крім того, Гройсман може говорити тільки по двох темах – Вінниця та децентралізація. З таким вибори не виграєш. Нам потрібен хтось, хто може заряджати людей, хто зможе народу продати мрію».

Якщо ж Порошенко з якихось причин балотуватися не зможе, то Луценко зможе «підхопити естафету». Однак він не зможе «злетіти» з крісла генпрокурора.«Для цього потрібна стартова площадка краще. З крісла прем'єра Луценко міг би потужно зайти в кампанію », – пояснюють у генпрокурора.

При цьому ідею Луценка-прем'єра не прийняли в «Народному фронті».

Популярне: Вже з вересня цього року! Батьки готуйтесь, в Україні затвердили нові правила для школярів


«Це уряд, а не сцена театру. Там треба всю економіку тягнути. Ясно, що Луценко хоче, але цього не буде», – заявив один з членів« дев'ятки ».

Сам Порошенко теж не горить бажанням посилювати позиції нинішнього генпрокурора і шукає можливість відмовити Луценку так, щоб не зіпсувати відносин. Таким «залізним аргументом» став конфлікт, що виник в грудні 2017 року, між НАБУ і силовиками.

На сьогоднішній день Луценко точно не піде в президенти, якщо буде балотуватися Порошенко, шанс стати наступником втрачений. Однак нарощувати капіталізацію Луценка продовжать під парламентські вибори.

«Перед минулими виборами Порошенко просто обдурив Луценка. У Юри жодної своєї людини в списку не було. Навіть дружину включив не він, а Порошенко. Наступного разу таке не повториться», – заявив  один із співрозмовників, близьких до генпрокурора.‡агрузка...