Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі про порушення карантину президентом Володимиром Зеленським.

Про це з посиланням на прес-службу КСУ повідомляє Радіо Свобода.

“Постановою Третьою колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 №231-3 (І) / 2020 відкрито конституційне провадження у цій справі”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що подання було отримано від Верховного суду 25 вересня. КСУ просять надати офіційне тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України ( “Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень”) в аспекті можливого залучення президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

З проханням зажадати таке роз’яснення спочатку звернувся Хмельницький міськрайонний суд, необхідність в цьому обумовлена ​​тим, що на його розгляді перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно президента Володимира Зеленського.

Йдеться про інцидент, коли Зеленський порушив карантин. Нагадаємо, в червні президент Зеленський в Хмельницькому під час дії карантину влаштував кава-брейк в місцевому кафе, незважаючи на заборону роботи залів закладів громадського харчування. Крім того, в компанії, судячи з оприлюднених пізніше фото, було не менше 5 осіб.

Відзначимо, 10 червня, через 7 днів після даного інциденту, як інформує прес-служба Національної поліції України, правоохоронні органи склали відповідні протоколи про порушення карантинних норм.

“В результаті перевірки поліцейські склали адміністративні матеріали за ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) на власника кафе і відвідувачів, в тому числі – президента України Володимира Зеленського, керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, його першого заступника Сергія Трофімова, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшко, главу Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета і Хмельницького міського голову Олександра Сімчишина “, – повідомили у відомстві.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Президента України Володимира Зеленського позитивний тест на коронавирусну інфекцію COVID-19. Глава держави відчуває себе добре і буде продовжувати виконувати свої обов’язки в дистанційному режимі на самоізоляції.