Депутати від партії “Слуга народу” записали відеозвернення в якому розповіли деталі першого дня перебування в Донбасі. “Слуги” відзначили, що ночували вони в бункерах і землянках, а також відзначили, що у них “відкрилися очі” на те, що відбувається в регіоні.

Подробицями про першу добу перебування на передовій поділився глава фракції СН Давид Арахамія. Він записав відео, яке опублікував канал PavlovskyNews.

Так, за словами “слуги”, спочатку їм була поставлена ​​задача, щоб не було ніяких привілеїв і нардепи могли відчути повноту тих атмосфери і реалій, з якими стикаються військові на лінії фронту.

Крім цього, він зазначив, що також депутати побували на позиціях української армії там, де це дозволено, вечеряли разом з бійцями.

“Загальне враження: звичайно, багатьом відкрилися очі на те, як це відбувається. Ми обговорювали в тому числі і мирні ініціативи. Різна реакція у військових і місцевих жителів”, – зізнався нардеп.

Він зазначив, що в результаті “слуги” записали великий перелік того, що потрібно військовослужбовцям, а також системних змін, які необхідно робити в армії.

Після поїздки все почуте нардепи планують звести в один документ і вже на комітеті нацбезпеки і оборони в Раді будуть реалізовувати це “у вигляді конкретних законодавчих ініціатив”.

Нагадаємо, під час виступу у Верховній Раді Президент України Володимир Зеленський зазначив, що депутати партії “Слуга народу” 21 жовтня відвідають Донбас.

“Я дуже радий, що завтра 120 депутатів партії” Слуга народу “поїдуть на Донбас. Чи не в Туреччину, не в Мальдіви, як раніше. Депутати поїдуть на передову. Чи почують про ситуацію там не з соціальних мереж, а від наших військових і місцевих жителів “, – сказав Зеленський.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що в кінці вересня лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що фракція проведе виїзне засідання в Донбасі. Поїздку запланували на 2-3 жовтня, але потім скасували через коронавірус і лісові пожежі. Також це прокоментувала і Ірина Верещук.

“Погодні умови, карантин, кількість хворих. Ви бачите, Корнієнко захворів, Артем Культенко захворів, у нас мало не десяток вже хворіють, інші підозрюються і сидять в самоізоляції. А значить і погіршення погодних умов неможливим поїздку. Тому що дійсно у нас сьогодні це неможливо в силу незалежних від нас обставин, але ми обговорюємо це в чаті. Я як член комітету з нацбезпеки і оборони, вважаю трохи безвідповідальним, щоб депутати з інших комітетів їхали на точку нуль, то там пояснювали “, – відзначала Ірина Верещук, голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

За словами політика, в цій поїздки повинна бути мета – контроль та інспекція.

“Це повинна бути мета. Мета – інспекція, проконтролювати процес, проконтролювати і подивитися як виконуються Мінські угоди або не виконуються, виконується перемир’я. Треба трохи в цьому розуміти, щоб їхати і щось перевіряти. Тому перевіряти тільки побачивши, можна поки що утриматися від цього в силу карантину, в силу коронавірусу”, – сказала Ірина Верещук.