В Україні активно росте кількість безготівкових розрахунків. Економіці це дасть додатковий прибуток за рахунок податків.

Таке пояснення озвучив експерт Тарас Козак. Він зазначив, що через чотири роки половина населення країни користуватиметься банківськими картками під час розрахунків за товари чи послуги, пише Обозреватель.


"Це добре, що ми переходимо на безготівку в тому числі й тому, що з таких платежів сплачуються податки. Також українцям надійніше перейти на безготівку, ніж користуватися паперовими грошима. У разі крадіжки, ви просто заблокуєте картку і нічого не втратите", – сказав економіст.

Зараз оплатити покупки в магазині карткою – це нормальний і звичний підхід навіть у райцентрах, впевнений Козак. Відсоток населення, яке користується терміналами, уже великий.

"Ще років вісім тому це було дивиною. Тоді в райцентрах можна було тільки зняти кошти у банкоматах, а так ніхто не розумів, як користуватися картками. Зараз 44% українців, які користуються картками – це не поганий показник", – зазначив він.

Також варто зазначити, що Кабмін готує масовий перехід на оплату банківськими картками із середини цього року. До 1 липня безготівкові платежі зобов’язані приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, ліки, а також компанії із сфери житлово-комунальних, медичних послуг, туристичні агенства, ресторани і готелі. До початку 2020 року – також у сферах поштової і кур’єрської діяльності, пасажирських і вантажних перевезеннях. А з 1 липня наступного року платежі картками зобов’язані приймати всі, хто продає товари чи послуги, вартість яких більше 850 грн.