Те, що списки субсідіантів у цьому році суттєво скоротяться, стало зрозуміло вже давно, але тепер державної допомоги вирішили позбавити ще одну групу українців.

Так, комунальні субсидії тепер можуть не отримати ті громадяни, які тривалий час перебувають на обліку в центрах зайнятості, але відмовляються від запропонованої роботи.

«За відмову від двох відповідних варіантів роботи людина знімається з обліку, тому що людина не бажає працевлаштуватися», – розповіли в центрі зайнятості.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Ця відмова призведе до автоматичної втрати допомоги з безробіття. Але тепер вона ще й позбавить права на отримання субсидії.

«Якщо людина працездатного віку не хоче працевлаштуватися, не перекваліфікується, така людина отримувати субсидію не може», – заявили в Мінсоцполітики.

У відомстві додали, що зрозуміло, коли людина втратила роботу, вона може 2-3 місяці, півроку шукати нову, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості. Але «якщо людина десятиліттями показує відсутність доходів, то виникає природне запитання, а не отримує вона тіньові доходи».

Таких людей тепер додатково перевірять і швидше за все, позбавлять права на субсидію.

Списки субсідіантів переглянуть уже восени. А це другий раз за рік. Раніше ж подібну процедуру проводили раз на рік.

Раніше ж стало відомо, що в Україні запустили державний реєстр отримувачів субсидій. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 22 серпня.

З першого липня реєстр доступний для всіх громадян України. У ньому відображається інформація з урахуванням закону про захист персональних даних. Реєстр повинен спростити багато процедур, які пов’язані з системою субсидій. Наприклад, коли об’єднали базу в єдину, знайшли більше 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію.