Накопичувати на старість в Україні можуть почати вже через кілька років.  При чому – в обов'язковому порядку

Заради другого рівня накопичувальної пенсії українці вже через кілька років почнуть в обов'язковому порядку віддавати близько десяти відсотків від свого доходу.  Поки жителі країни нарікають на низькі пенсії, уряд активно розробляє законопроект, який повинен змінити життя українців.  Тимчасові рамки проекту досить гнучкі, але приблизно через два роки після того, як законопроект буде прийнятий, система почне працювати.  Перед цим необхідно побудувати другий рівень і розібратися з усіма організаційними питаннями.

У законопроекті йдеться про те, що інвестуванням грошей вкладником займуться приватні компанії, які займаються управлінням активів.  Відмовитися від цього працездатні люди не зможуть.  Саме цей момент викликає суперечки в українців, так як відривати від свого доходу щомісяця десяту частину – це хворобливий момент.

Досвід інших країн показує, що варіантів може бути декілька.  У Німеччині та багатьох інших розвинених західних країнах відмовитися від обов'язкового внеску людина не може.  А ось в Грузії – така можливість є.  Крім того, платити за людини може і держава, і роботодавець.

Важливо відзначити, що не відразу в українців накопичувальна система буде «відкушувати» десять відсотків.  Спочатку платити доведеться два відсотки, але розмір згодом буде збільшуватися.  Крім того, вже сьогодні існує накопичувальна система, за допомогою якої українці можуть відкладати гроші, але вона не користується високою популярністю.  По-перше, люди побоюються інфляції, яка може «з'їсти» накопичені гроші.  По-друге, недовірливість жителів України змушує їх кілька разів задуматися перед тим, як віддавати свої кошти на настільки тривалої період часу.