Патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не був ознайомлений зі змістом Томосу до його отримання, а тому не приймає його.

Гучна заява прозвучала на форумі української інтелігенції, передає "Громадське". Він додав, що ПЦУ після прийняття Томосу служить грекам.

"Цей Томос ми не приймаємо, бо ми не знали змісту Томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня то не голосували б за автокефалію. Тому що нам не потрібно переходити з однієї залежності в іншу. Московський патріархат служить інтересам Москви, ПЦУ служить грекам. А хто буде служити Україні?" – заявив Філарет.

Нагадаємо, Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що так званого «Київського Патріархату» не існує і ніколи не існувало». Він також додав, що Філарет був відновлений у своєму єпископському чині як колишній митрополит Київський.

Разом з цим, в УПЦ КП заявили, що ліквідація Української Православної Церкви Київського Патріархату не має юридичної сили, оскільки не є рішенням Помісного собору.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній оголосив документи, що видаються Філаретом від імені Київського патріархату недійсними.