Перший Президент України Леонід Кравчук відмовився коментувати перемогу Олександра Лукашенка на виборах в Білорусі. Однак, очільник української делегації в Тристоронній контактній групі зазначив, що мітинги в країні не вплинуть на переговори в Мінську.

 

“Коли я не обіймав жодних посад, то я дозволяв собі давати оцінки – що відбувається в Росії, як думає і діє президент Путін, давати оцінки Лукашенку і Білорусі. Але зараз будь-які оцінки будуть сприйматись як втручання у внутрішні справи Білорусі”, – сказав Кравчук в ефірі 24 каналу.

Він вірить, що білоруський народ вийде зі складного становища, і все в країні буде добре.

На запитання, чи вплинуть протести в Білорусі на роботу ТКГ в Мінську, Кравчук відповів:

“Думаю, ні. Тому що в ТКГ Білорусь не бере участь. Вона просто надала нам можливість як держава, яка не бере участі у війні чи конфліктах, там працювати. І ця можливість не залежить від виборів чи ситуації в Білорусі. Все нормалізується”.

Нагадаємо, нещодавно чинний Президент України Володимир Зеленський прокоментував призначення Леоніда Кравчука главою ТКГ у Мінську.

“Чому Леонід Макарович Кравчук очолив групу (українську делегацію у ТКГ – ред.)? Дійсно, в нас було декілька кандидатур. Я вважаю, що очолювати групу повинна потужна, мудра, освічена людина, яка має авторитет у всій Україні – і в окупованій частині теж. Це дуже важливо для головуючого у Тристоронній контактній групі, в українській групі. Він – досвідчена людина.