Олігарх Вадим Новинський може позбутися українського громадянства.

Про це йдеться в матеріалі «Просто віддайте нам Україну».

У матеріалі йдеться, що росіяни готуються протистояти автокефалії всередині України. 

«Співрозмовники видання серед силовиків стверджують, що УПЦ МП перетворює свої храми в фортеці і збирає «православну армію»: «Постійно курсують автобуси з людьми, матеріалами. Ми фіксуємо ці дії, розробляємо контрзаходи на випадок провокацій».

В офісі Президента наполягають: автокефалія не означає, що у когось почнуть забирати храми. Цього не буде, і так бути не повинно, відзначають у Порошенка. Але побоюються, що Росія піде перевіреним шляхом найму «патріотів» для таких провокацій.

«Якщо тут силою щось у когось почнуть забирати – це те, на що розраховує Росія, щоб почався хаос і протистояння», – кажуть у Президента.

І ключовою фігурою, яка готує в Україні «церковний фронт», є Новинський. В оточенні Президента розглядають варіант позбавити Новинського українського громадянства, і або змусити відповідати за все зроблене, або просто депортувати з України.

«Він думає, що ігри з вогнем для нього особисто закінчаться благополучно. Він помиляється», – кажуть співрозмовники. 

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Зазначимо, що Народний депутат від Опоблоку Вадим Новинський на зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини намагався переконати офіційну Анкару протидіяти процесу надання Томосу про автокефалію української церкви.

Про це повідомив народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчу.

«За оперативними даними групи ІС, народний депутат України від «Опоблоку» Вадим Новинський продовжує системну діяльність, спрямовану на зрив отримання автокефалії Української православної помісною церквою», – зазначив Тимчук.

Так, за його словами, в ході неформальної зустрічі Новинського з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, що відбулася в Туреччині, обговорювалися аж ніяк не питання «економіки і взаємного інвестування».

«Через свій контакт в турецькому уряді Новинський намагався достукатися до офіційної Анкари в плані протидії процесу отримання Томосу про автокефалію УППЦ», – наголосив Тимчук.